Ponad sześćset osób podpisało się pod listem otwartym w obronie ks. Kneblewskiego

Warszawa, 15.09.2016 r.

List otwarty w obronie ks. prałata Romana Kneblewskiego

W ostatnich dniach rozwija się nagonka środowisk skrajnej lewicy przeciwko znanemu duszpasterzowi, ks. prałatowi Romanowi Kneblewskiemu. Pretekstem do ataku stało się kazanie księdza prałata z ubiegłego roku, w którym podnosił on kwestie islamskiej inwazji na Europę oraz ewangelicznego porządku miłości i miłosierdzia.

Nagonka, w sposób szczególny wspierana przez antyklerykalne i antynarodowe środowisko Gazety Wyborczej, zainicjowana została przez Rafała Gawła. Przypomnijmy, że jest to człowiek nie tylko od lat zaangażowany w przedsięwzięcia skierowane na niszczenie tożsamości narodowej i chrześcijańskiej, a nawet tradycyjnie rozumianej tożsamości płciowej człowieka. Gaweł jest również znanym w województwie podlaskim malwersantem, skazanym za rozliczne oszustwa finansowe. Ciąży na nim w sumie kilkanaście zarzutów.

Celem ataku na ks. prałata Romana Kneblewskiego, podobnie jak na innych, odważnych kapłanów, jest próba wepchnięcia nauczania Kościoła w ramy poprawności politycznej. Działania te wymierzone są na zastraszenie i stygmatyzowanie takich księży w opinii publicznej oraz zdyskredytowanie ich wewnątrz Kościoła.

Jako Polacy, zarówno pełniący rozmaite funkcje publiczne, jak i osoby prywatne, a także jako katolicy, wierni niezmiennemu nauczaniu Kościoła, opartemu na Ewangelii i Tradycji, zdecydowanie sprzeciwiamy się próbom kneblowania ust patriotycznym kapłanom. Zwracamy się również do wszystkich katolików, a zwłaszcza duchownych, w tym do Księży Biskupów, o solidarność z prześladowanymi. Polsce i Europie potrzebni są odważni duchowni, którzy będą potrafili opisać dzisiejszą, krytyczną sytuację w oparciu o ducha Ewangelii, a nie w oparciu o utopijny, lewicowy i z gruntu fałszywy, humanitaryzm.

Wyrażamy ks. prałatowi Romanowi Kneblewskiemu uznanie oraz wdzięczność za niestrudzoną pracę duszpasterską, prowadzoną zarówno w powierzonej sobie parafii, jak i w przestrzeni wirtualnej. Jego kazania przynoszą bogate owoce, zwłaszcza w dziele powrotu do Kościoła wielu młodych Polaków, spragnionych żywej, ortodoksyjnej wiary, złączonej z pryncypialnym patriotyzmem.

 

Podpisano:

Krzysztof Węgrzecki – Zarząd Mazowiecki ZŻ NSZ

Zenonna Węgrzecki

Leszek  Żebrowski

red. Stanisław Michalkiewicz

Izabela Strojek

Jan Żaryn – Senator RP PiS

Witold Tumanowicz – wiceprezes stowarzyszenia „Marsz Niepodległości”, członek Zarządu Gł. Ruchu Narodowego

Krzysztof Bosak – wiceprezes Ruchu Narodowego

Karol Wołek – Zarząd Główny ZŻ NSZ

Krzysztof Goławski – Prezes ZŻ NSZ w okręgu XII Podlaskim

Anna Goławska – ZŻ NSZ w okręgu XII Podlaskim

Łukasz Suchanowski – Wiceprezes ZKRPiBWP Sławno

Łukasz Stanisławski – ZŻ NSZ

Krzysztof Kasza – KORWiN

Krzysztof Pająk – Stowarzyszenie Republikanie

Leszek Zabłocki – por. weteran Związku Jaszczurczego

Maria Kowalewska ps. „Myszka” – weteranka NSZ

Henryk Atemborski ps. „Pancerny” – Brygada Świętokrzyska NSZ

Władysław Sieradzki ps. „Kordian” – Samodzielny Batalion NSZ

Marian Rutkowski ps. „Osa” – emerytowany prof. Chemii

Karol Wilk

Tomasz Greniuch

Tomasz Dorosz – Zarząd Gł. ONR

Dominik Manowski

Tadeusz Juchniewicz – Polski Szczecin

Józef Poteraj

Dariusz Syrnicki – ZŻ NSZ okręg Łomża

Wiesław Snaczke – ZŻ NSZ okręg Podbeskidzie Żywiec

Łukasz Lewandowski – ZŻ NSZ

Kamil Draby

Adam Wróbel

Katarzyna Adamczyk

Marek Niedźwiadek – ZŻ NSZ okręg Lublin

Paweł Chojna – ZŻ NSZ okręg Lublin

Paweł Niedźwiadek – ZŻ NSZ okręg Lublin

Jerzy Józefczak – ZŻ NSZ okręg Lublin

Anna Niedźwiadek-Frankiewicz – ZŻ NSZ okręg Lublin

Jan Mościcki

Michał Nowak – archeolog, Biuro Poszukiwań IPN

Bogumiła Niemyjska

Zenon Nowak

Dariusz Jaworski

Jarosław Skiba

Anna Radek

Joanna Kolanowska – Red. Naczelna piewca.pl

Karolina Lebiedowicz – Sekretarz okręgu świętokrzyskiego ZŻ NSZ

Maksymilian Bednar – Skarbnik Zarządu ZŻ NSZ okręg Śląsk Cieszyński

Michał Sadko – Prezes fundacji „Odzyskajmy naszą historię”

Patrycja Borkowska

Dariusz Kowalewski – Sekretarz Zarządu ZŻ NSZ okręg Śląsk Cieszyński

Łukasz Klusek – ZŻ NSZ okręg Śląsk Cieszyński

Aleksander Bujak – ZŻ NSZ okręg Śląsk Cieszyński

Przemysław Piotr Bugaj – Prezes stowarzyszenia „Żółkiewszczacy”

Michał Sator

Mirela Turek

Anna Wawak

Tomasz Józefczuk

Anna Niedźwiadek-Frankiewicz

Agnieszka Cieśla

Hubert Bednarczyk

Jarosław Krychowiak

Maciej Ptasznik – Prezes okręgu łódzkiego ŻŻ NSZ

Andrzej Wilk

Łucja Teter

Małgorzata Bukowska

Helena Bidzinska

Agnieszka Biedrzycka

Krzysztof Machaczka

Barbara  Pawłowska

Jerzy Krzysztoń

Jarosław Serafińczuk

Henryk Klata

Helena Lejkowska

Barbara Jakubowska

Grażyna Sajnok

Bożena Kozłowska

Krzysztof Łaszcz

Krystyna Włodarska

Jerzy Włodarski

Wiesław Kromka

Mateusz Kania

Marcin Kot

Stanisław Łuczynski

Marek Smotrycki

Daniel Sochacki

Dominik Dobrakowski

Krzysztof Kuczmaszewski

Wojciech Racz

Anna Kreczmer

Magdalena Firkowska-Ciuk

Michał Wiśniewski

Ewa Mikołajczyk

Krzysztof Łukowski

Damian Radecki

Piotr Dębski

Kamil Czarniecki

Gabriela Komierowska

Michał Jędryka

Grzegorz Tojek

Grzegorz Wenta

Wiesław Koszkul

Halina Olejek

Tadeusz Pałka

Grzegorz Marek

Maciej Jakubowski

Paweł Bugno

Tobiasz Żuchewicz

Waldemar Rutka

Paula Ruszkowska

Kazimierz Maciąg

Elżbieta Ruszkowska

Marcin Ruszkowski

Antoni Trojanowski

Jakub Falaciński

Andrzej Trzciński

Katarzyna Bogacz

Szymon Sokulski

Łukasz Bogacz

Robert Kijak

Paweł Rytlewski

Irmina Rytlewska

Leszek Śledź

Piotr Jączyński

Adam Skowron

Anna Wilk

Kazimierz Wilk

Stanisław Kuszel

Grzegorz Kuraszkiewicz

Władysław Dłutowski

Ewa Węsierska

Piotr Maruszak

Piotr Kolanowski

Kornel Andrzejewski

Magdalena Suchecka

Maria Tylka

Dorota Hojda

Renata Tracz

Jani Aleksowski

Wojciech Kluz

Iwona Formela

Kamila Dowgwiłło

Tomasz Dowgwiłło

Janina Kowalczyk

Marek Kozłowski

Jan Bielski

Krzysztof Sroka

ks. Marek Różycki

Sławomir Roguszewski

Eryk Żynel

Kazimierz Chłopicki

Rafał Dyka

Bogdan Łabęcki

Justyna Sołtys

Joanna Miśkiewicz

Julianna Gorys

Łukasz Pietrzak

Monika Stefanowicz

Jakub Stefanowicz

Grzegorz Serwan

Ewelina Serwan

Natalia Serwan

Irena Serwan

Katarzyna Serwan

Marianna Sobkowiak

Aniela Frankowska

Łukasz Puchowski

Stella Miśkiewicz

Piotr Thel

Roman Sendyka

Adam Gębala

Maciej Żaroń

Dorota Święta

Józef Zarzyczny

Michał Ziółkowski

Tomasz Olszowiec

Witold Borowski

Monika Wielgomas

Łukasz Skórka

Józef Janicki

Ewelina Kuzyk

Jakub Prus

Rafał Skrzypczak

Anna Matyszczyk-Pietrzykowska

Dawid Stolarski

Agnieszka Mrozowska

Hanna Wedeł-Szulc

Andrzej Szulc

Wiera Moya- Nagel

Marcin Stanielun

Rafał Kujda

Katarzyna Ochał

Bolesław Matyszczyk

Ligia Matyszczyk

Mateusz Matyszczyk

Tomasz Matyszczyk

Adam Pietrzykowski

Anna Matyszczyk-Pietrzykowska

Teodor Twardawa

Joanna Twardawa

Bartłomiej Zajączkowski

Beata Łangowska

Elżbieta Łangowska

Tomasz Statkowski

Przemysław Lalak

Zbigniew Stopa

Stanisław Orzechowski

Katarzyna Kozłowska

Robert Kościelny

Paweł Juraszek

Tadeusz Rutkowski

Andrzej Zajączkowski

Magdalena Bytniewska

Michał Kowara

Paweł Kołodziej

Sławomir Pochojka

Karolina Hop

Marcin Hop

Piotr Lutyński

Andrzej Dominiak

Karol Toman

Adam Domagała

Magdalena Jeczmyk

Lech Jeczmyk

Bartłomiej Michalski

Julia Rosołek

Antoni Rosołek

Renata Rosołek

Iwona Rosołek

Catherine Pakula

Joanna Tomaszewska

Wojciech Michalak

Arkadiusz Muras

Marek Ćwikliński

Karol Czernecki

Teresa Piasecka

Dorota Piasecka

Zbigniew Piasecki

Dominik Piasecki

Błażej Wronka

Teresa Chylińska

Karol Chyliński

Zenon Gadaj

Janusz Brachmann

Arnold Maciejewski

Renata Cygan

Paweł Kietel

Magdalena Les

Damian Ledwoń

Sławomir Wełniński

Łukasz Szczurowski

Marek Jasiak

Alicja Funt

Krzysztof Piliszko

Tadeusz Szmejter

Grzegorz Sterkowski

Krystyna Wawrzeńczyk

Jadwiga Kowalewska

Ewa Zielińska

Tadeusz Pietrzak

Krzysztof Szubert

Janina Przepióra

Jakub Jereczek

Olaf Hofstad

Jacek Tabisz

Jerzy Przychodzeń

Piotr Kulik

Mateusz Wiski

Błażej Madaliński

Waldemar Mantur

Daria Jarzębińska

Roman Śniady

Grzegorz Michalczewski

Paweł Waloszczyk

Damian Październiok

Żaneta Chmielińska

Zbigniew Zagórski

Andrzej Lesik

Marcin Zięba

Ludwik Madej

Karol Szablewski

Jacek Warejko

Michał Kurlej

Maciej Golko

Anna Gawrzyjał

Adam Weychan

Grażyna Mucha

Michał Łubowicz

Krystyna Ferch

Adam Ferch

Agata Żabierek

Iwona Ostaszewska

Hanna Kumos

Maria Kucharska

Anna Kalenik

Wojciech Zieciak

Krzysztof Żabierek

Hanna Teneta

Zenobia Szerner

Przemysław Buszka

Piotr Łabędzki

Wojciech Muszyński

Tomasz Nowak

Jerzy Seweryniak

Marzena Szymańska

Robert Gorczyca

Ryszard Grocz

Maciej Konieczny

Jerzy Hackiewicz

Jarosław Kraj

Tomasz Mazurkiewicz

Ewa Duda

Mariusz Kowalczyk

Bartosz Skrzypczak

Danuta Całyniuk

Remigiusz Kwidziński

Przemysław Pawlus

Janina Pigoń

Anna Meyer

Filip Kłos

Maria Walentkowska

Adrian Osada

Tomasz Łukaszczyk

Grzegorz Panek

Andrzej Jędrzejewski

Piotr Dzietczyk

Filip Stankiewicz

Jakub Dagil

Jadwiga Banach

Kazimierz Rachlewicz

Jacek Wnęk

Roman Mocek

Piotr Łozyniak

Małgorzata Łozyniak

Elżbieta Rdzeń

Zenon Kostoń

Pawel Lewon

Robert Gruszka

Jacek Rembikowski

Michał Krawczyk

Agnieszka Bosek

Michał Witt

Kacper Sajecki

Mirosław Bosek

Piotr Sówka

Barbara Bosek

Mariusz Druzgała

Michał Pfanhauser

Adam Raźny

Katarzyna Sobczyńska

Stefan Sobczyński

Dariusz Gołębiowski

Hanna Pietraszuk

Jacek Laszczak

Tadeusz Ochał

Aldona Ochał

Grzegorz Mossakowski

Karina Kabacińska

Ewelina Barańska

Józef Kalinowski-Kalinowa

Anna Kelnich

Jacek Dubiel

Łukasz Steć

Ewa Piesiewicz lekarz

Rafał Szczepański

Mariola Małecka – nauczycielka Gimnazjum

Marcin Chabowski

Halina Rumak

Jacek Bileński

Mieczyslaw Marzec

Krzysztof Rozwarski

Katarzyna Pszczoła

Wanda Wiktorowicz

Bogusława Wiktorowicz

Piotr Mirkowski

Jarosław Cieplak

Andrzej Boryniec

Grażyna Kowalska

Justyna Sieradzka

Mieczysław Konicki

Rafał Sieradzki

Aneta Machnio-Bińkowska

Ewa Macholak

Anna Matyjasik

Łukasz Kowalczyk

Małgorzata Borowicz

Mirosława Kolankowska

Marian Bizon

Paweł Żmuda – pracownik administracji publicznej

Michał Rulka

Piotr Jończyk

Kamil Serwa

Tomasz Bęczkowski

Łukasz Luty

Grzegorz Wężowski

Ewa Łożyńska

Elżbieta Rościszewska

Paweł Powalisz

Marta Litewka

Paweł Powalisz

Paweł Jurczak

Jan Piotrowski

Elżbieta Oskiera – pielęgniarka

Dariusz Kucharzewski

Konrad Rokoszewski

Dorian Pawłowski – Urzędnik Państwowy i Żołnierz NSR

Mateusz Gołąb

Alicja Strzebońska

Diana Mieczkowska

Maria Klunder

Elżbieta Gocyla

Marta Fabijańska

Adam Fityka

Elżbieta Andreasik

Agnieszka Woźniak

Szymon Koczwara

Zbigniew Mateusiak

Jadwiga Mączka – nauczyciel

Anna Gliniecka-Siwińska

Artur Graczyk – pracownik szkoły

Henryk Tkacz

Barbara Bajon

Dariusz Ulan

Jadwiga Prohaska

Tomasz Żynda

Tomasz Krzyżaniak

Bartłomiej Pabiasz

Ewelina Ahad

Zbigniew Zobek

Maurycy Klimczyk

Marek Balcerek

Barbara Gniła

Damian Ląkocy

Katarzyna Muszer

Agnieszka Olech

Dorota Boratyńska

Piotr Stasiak

Miłosz Janicki

Błażej Borzuchowski

Maria Dąbrowska

Stanisław Papież

Marzena Ciąglewicz

Bogumiła Ciąglewicz

Bolesław Ciąglewicz

Sebastian Garus

Iwona Zięba

Zbigniew Piwko

Andrzej Bojar

Maria Sęczykowska-Bojar

Agnieszka Wiśniewska

Cezary Borusiewicz

Mirosław Mieszczak

Alicja Brauer

Urszula Kruszelnicka

Izabela Kwiatkowska

Jolanta Stypińska

Joanna Mikołajczuk

Bartosz Mokrzycki

Łukasz Kabacik

Mirosław Zawiślan

Maria Kurowska

Henryk Szpargala

Mirosław Markowski

Jakub Bazelak

Marlena Bambi

Józef Samulewicz

Barbara Michalska

Mateusz Chramiec

Leszek Donigiewicz

Katarzyna Sobolewska

Paweł Sobolewski

Jacek Sobolewski

Maciej Szczepański

Alicja Walszynska-Jaworska

Grzegorz Jaworski

Marta Goch

Andrzej Jędruch

Danuta Lenart

Sebastian Kozłowski

Danuta Wasilewska

Wojciech Żbik

Irek Jedynak

Jadwiga Pilarek

Dorota Król

Pawel Bugajewski

Gabriel Kopaczewski

Michał Gąsiorowski

Maciej Pijanowski

Sławomir Mazurowski

Grzegorz Went

Sławomir Błaszczak

Leszek Zarzycki

Małgorzata Samborska

Janina Ostrowska

Adrian Funk

Jerzy Skuczyński

Elzbieta Hubek

Radosław Kosiński

Mariusz Gerc

Łukasz Czarnocki

Wiesław Wasylciów

Marta Cywińska

Ewelina Syzdek

Tomasz Mazan

Justyna Deptuła

Ludwik Marcinkowski

Mariola Kubacka

Dorota Karwath – katecheta

Jarosław Madej

Teresa Musiał

Stanisław Styś

Irena Falkowska

Hubert Karpinski

Wojciech Sarul – nauczyciel

Sławomir Sołkiewicz

Mikołaj Borkowski

Agnieszka Gebarska

Andrzej Marzec

Zofia Marzec

Jakub Semba

Maria Kulbacka

Alicja Pietrzak-Hauser

Piotr Matusz

Małgorzata Jarosz

Jerzy Storczyk

Dariusz Liszewski

Mateusz Echaust

Krzysztof Klein

Paweł Bednarczyk

Michalina Beusekamp-Lewandowska

Dariusz Makowski

Anna Robins

Agnieszka Okoń – nauczyciel

Jarosław Borys

Krzysztof Gdula

Maria Lisowska

Michał Adamus

Janusz Kruszelnicki

Mateusz Brzdąk

Ewelina Kowalczuk

Grzegorz Rusin

Monika Stopa

Damian Nejman

Stefan Gitner

Andrzej Owsianicki – nauczyciel

Aleksandra Król

Irena Zagdańska

Marzena Ochman

Katarzyna Dąbkowska-Kędzierska

Adam Barwicki

Marek Skorupka

Piotr Dembicki

Robert Górniewski

Katarzyna Kulik

Roman Kilanowski

Marek Zadrożniak

Agnieszka Gruszecka

Paweł Bogaczewicz

Piotr Wawrzyniak

Małgorzata Paplaczyk

Wojciech Kocan

Małgorzata Kaczan – nauczyciel, radna MiG Solec Kujawski

Błażej Kaczan – nauczyciel

Karol Plewa

Marcin Pochroń

Kornelia Szczygłowska

Mirosław Karpiński

Halina Ostowicz

Jakub Wawryszczuk

Kamil Grzelczak

Mirosław Bańkowski

Krystyna Komór

Stefan Komór

Franciszek Kowalczyk

Agata Białopiotrowicz

Mateusz Rogacki

Danuta Środecka-Szeliga

Franciszek Szeliga

Wanda Molska

Jakub Rącz

Kamil Kulicki

Marcin Landowski

Stefan Radziszewski

Piotr Krystecki – wiceprzewodniczący RM Wojkowice

Adam Pilacki

Jadwiga Piotrowska

Halina Sąsiadek – Susz

Barbara Tyszkiewicz

Piotr Arabski

Maciej Gawłowski

Beata Skoruś

Monika Piskorz

Ewa Pawłowska

Miroslaw Welenc

Halina Kedziora

Tomasz Bołtromiuk

Danuta Sass

Tomasz Lewandowicz

Krzysztof Radomski

Ryszard Golis

Jan Borkowski

Marcin Żebro

Paweł Majchrowicz

Isolde Grzesik

Arkadiusz Grzesik

Urszula König

Piotr Korycki – dziennikarz, dyr. generalny Serwisu Genealogia Polska