Postulaty Witolda Tumanowicza dotyczące rodziny

– Uważam, że małżeństwa, które decydują się na kolejne dzieci powinny otrzymywać ulgę podatkową być może nawet do całościowego zwolnienia z podatku przy osiągnięciu konkretnej liczby dzieci. Dzięki temu w perspektywie kilkudziesięciu lat taka polityka zwróci się Ojczyźnie z nawiązką – pisze w swoim programie wyborczymi Witold Tumanowicz. Zachęcamy do zapoznania się z treścią postulatów, jakie prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości prezentuje w kwestii rodziny i domowego budżetu. Witold Tumanowicz jest warszawskim kandydatem Ruchu Narodowego do Sejmu RP z listy Kukiz’15 – miejsce 12.

BEZPIECZEŃSTWO RODZINY I DOMOWEGO BUDŻETU

1. 0% VAT na artykuły dziecięce

Jedną z głównych przeszkód w podjęciu decyzji o posiadaniu dziecka są wysokie koszty związane z jego wychowaniem. Podatek VAT jest z założenia podatkiem od konsumpcji. Wydatki na dzieci to żadna konsumpcja! To najbardziej niezbędna inwestycja narodu! Tragikomiczne jest to, że trumny objęte są stawką 8% VAT a artykuły związane z wychowywaniem dzieci 23% VAT. Pokazuje to, że polityka polskojęzycznych rządów nastawiona jest na szybkie umieranie, przed wiekiem emerytalnym niż na rozwiązania prorodzinne.

2. Ulgi podatkowe na każde kolejne dziecko

Rząd PO wprowadził tak zwana “kartę dużej rodziny”, która raczej przypomina zbiór kuponów do jakiegoś popularnego fast fooda czy kartę lojalnościową dużej sieci handlowej niż poważną propozycję dla rodzin wielodzietnych. Jak już napisałem, dzieci to najbardziej podstawowa inwestycja narodu. Uważam, że małżeństwa, które decydują się na kolejne dzieci powinny otrzymywać ulgę podatkową być może nawet do całościowego zwolnienia z podatku przy osiągnięciu konkretnej liczby dzieci. Dzięki temu w perspektywie kilkudziesięciu lat taka polityka zwróci się Ojczyźnie z nawiązką.

3. Program mieszkaniowy dla młodych obejmujący rynek wtórny

Jednym z podstawowych problemów młodych małżeństw jest brak własnego mieszkania. Dotychczasowe programy mieszkaniowe jednak były głownie programami wspierającymi developerów a nie młodych. Dlatego należy rozszerzyć program o możliwość kupna mieszkania z rynku wtórnego by sztucznie nie zawyżając cen nowych mieszkań.

4. Emerytura obywatelska wypłacana z budżetu

Jest to pomysł, który łączy ze sobą wodę z ogniem czyli wrażliwość solidarystów społecznych i liberałów ekonomicznych. Gwarantowana wypłata emerytury socjalnej po ukończeniu określonego wieku jest pomysłem, który z jednej strony ma zachęcić Polaków do oszczędzania na własną wyższą emeryturę a z drugiej zagwarantować minimalne przeżycie dla tych, którym nie udało się zgromadzić odpowiednich środków na jesień życia.

5. Utrzymanie małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny

Tylko związek kobiety i mężczyzny zasługuje na przywileje przypisane małżeństwom. Nie ma zgody na rozszerzenie tychże korzyści na związki jednopłciowe, poligamiczne etc.

Witold Tumanowicz