Witold Tumanowicz: współpraca regionalna jest dla mnie niezwykle ważna

12072629_618998814909390_4909184061467393325_n

– Współpraca regionalna jest dla mnie niezwykle ważna. Państwa Europy Środkowej skupione w Grupie Wyszehradzkiej powinny kooperować, aby wspólnymi siłami zachować suwerenność krajów naszego regionu – powiedział portalowi Kresy.pl Witold Tumanowicz. Poniżej prezentujemy fragmenty wywiadu. Prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości zwieńczył dzisiaj swoją kampanię wyborczą osobiście rozdając mieszkańcami Warszawy swoje ulotki. Przypominamy, że Witold Tumanowicz jest kandydatem Ruchu Narodowego z list  KWW Kukiz ’15 (okręg 19 – Warszawa i zagranica – pozycja 12)

– Utrzymuję stałe kontakty z Jobbikiem i zamierzam korzystać jako poseł z doświadczenia tej formacji, jak podnosić kwestię praw rodaków zamieszkałych na terenach odciętych od macierzy. Jobbik cały czas podnosi kwestię zachowania tożsamości przez Węgrów w Rumunii, w Serbii, na Słowacji i na Ukrainie. W tej kwestii daje on bardzo dobry przykład – mówi o współpracy z naszymi przyjaciółmi z Węgier Witold Tumanowicz.

Mogę obiecać, że jako poseł będę zabiegał o prawa Polaków na Ziemiach Wschodnich, tak jak to robi Jobbik wobec węgierskich społeczności w Rumunii, Serbii czy na Ukrainie. Nadam wysoki priorytet prawom Polaków na Wileńszczyźnie w swojej pracy parlamentarnej, jeśli pozwolą mi na to wyborcy. Zamierzam głośno mówić o zorganizowanym rabunku polskiej ziemi w procesie złodziejskiej “reprywatyzacji” dokonywanym przez władze litewskie. Należy też zintensyfikować wsparcie państwa polskiego dla mediów polskich w Republice Litewskiej oraz dla szkolnictwa polskiego – dodaje prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Cały wywiad dostępny jest tutaj.