Andruszkiewicz: Zgoda na przyjęcie nielegalnych imigrantów to dowód słabości rządu

Poseł Adam Andruszkiewicz brał udział w sobotnim proteście w Olecku przeciwko planom zakwaterowania w tym mieście nielegalnych imigrantów. Zachęcamy do zapoznania się z krókim wywiadem, jakiego na temat tego wydarzenia oraz kwestii sprowadzania do Polski “uchodźców” udzielił nam parlamentarzysta i członek Ruchu Narodowego.

Panie Pośle, był Pan na sobotnim proteście w Olecku przeciwko osiedleniu w tym mieście, w tutejszym hotelu, nielegalnych imigrantów. Jakie są Pana wrażenia z tego wydarzenia?
– Protest ten z całą pewnością można nazwać “pospolitym ruszeniem” mieszkańców. Na miejscu manifestacji zjawiło się kilkaset osób, zapewne około pół tysiąca, na czele z burmistrzem oraz miejskimi radnymi. To najlepiej pokazuje, jak poważne obawy ma lokalna społeczność i jak zjednoczona jest w obliczu zagrożenia. Warto odnotować, że na proteście licznie stawili się także członkowie Młodzieży Wszechpolskiej z Ełku. 

Czy poza Panem na proteście zjawili się także inni parlamentarzyści?
– Z tego co wiem, to byłem jedynym posłem, a najprawdopodobniej i parlamentarzystą, bowiem nie słyszałem, aby na proteście zjawił się jakiś senator. Warto podkreślić, że Olecko nie znajduje się w moim okręgu wyborczym – przyjechałem na manifestację, ponieważ rozumiem obawy tutejszej społeczności i się z nimi identyfikuję. Z tego co mi wiadomo, to organizatorzy protestu zapraszali innych parlamentarzystów – bezskutecznie. Wielka szkoda, bo skala niezadowolenia społecznego w Olecku wymaga szerszego dostrzeżenia.

Jak skomentuje Pan ostatnie enuncjacje rządu, że Polska wywiąże się z zaakceptowanych przez poprzedników narzuconych nam kwot imigrantów?
– Niestety, jest to dowód na słabość obecnego rządu. Polska miała odzyskać podmiotowość na arenie międzynarodowej, a decyzja ta niestety podważa naszą samodzielność. Wszyscy doskonale wiemy, że narzucone kwoty imigrantów są niczym innym, jak po prostu dyspozycją z Berlina, którą zaaprobowała poprzednia ekipa i z której wycofać się nie potrafi obecna. Dla mnie osobiście jest to niezmiernie przykre.

Polecamy uwadze także galerię zdjęć z protestu autorstwa Wszechpolaków z Ełku.