PODSUMOWANIE 2015: poseł Tomasz Rzymkowski

Zachęcamy do zapoznania się z kolejnym podsumowaniem roku 2015. Tym razem na nasze pytania odpowiada poseł Tomasz Rzymkowski – członek Rady Politycznej Ruchu Narodowego.

Czy rok 2015 był rokiem zmian?
Zdecydowanie! Momentem bez wątpienia przełomowym było zwycięstwo Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości pokonał niekwestionowanego faworyta, człowieka, który wedle sondaży miał mieć pewną reelekcję – Bronisława Komorowskiego. To zatrzęsło układem i stało się asumptem do całej lawiny przemian, której mało kto mógł się jeszcze rok temu spodziewać.

Jakie pozytywne wydarzenia i zjawiska w dobiegającym końca roku 2015 są Pana zdaniem warte odnotowania?
Niewątpliwie najbardziej pozytywnym wydarzeniem w 2015 roku był wyłam na linii frontu pomiędzy Platformą i PiS-em, jakiego dokonał Paweł Kukiz. Siła polityczna, którą udało mu się stworzyć, przebiła się do realnej polityki, czego efektem są nowi ludzie w sejmie. A wśród nich także i my – narodowcy!

A jakie negatywne?
W pierwszej kolejności wskazałbym tu na powstanie następczyni Platformy Obywatelskiej, czyli “Nowoczesnej”. Formacja bankiera Petru od początku była mocno “pompowana” medialnie, a pewnie i nie tylko w ten sposób, co miało wpływ na późniejszy wynik tejże partii, dający jej reprezentację w Sejmie. Taki stan rzeczy to smutny dowód na to, że siły międzynarodowej finansjery bardzo interesują się Polską i nie zamierzają oddawać swojej strefy wpływów Polakom.

Jakie działania i inicjatywy podjął Pan przez pierwsze 45 dni nowej kadencji Sejmu jako Poseł?
Złożyłem 10 interpelacji, co plasuje mnie w czołówce parlamentarzystów pod tym względem, jestem także pomysłodawcą jedynej jak dotychczas w tej kadencji Sejmu poprawki do Konstytucji. Ponadto udało mi się zostać nominatem do Krajowej Rady Sądownictwa , przez co – mam nadzieję – czynnik społeczny będzie dobrze reprezentowany w tym organie konstytucyjnym.

Jakie ma Pan polityczne plany na pierwsze dni i miesiące roku 2016?
Praca, praca i jeszcze raz praca! Po pierwsze chciałbym wyjść z inicjatywą kilku ustaw, które derogują ustawy obecnie istniejące – te zbędne czy wręcz szkodliwe. W szczególności walczyć będę z tymi aktami prawnymi, które ograniczają swobody obywatelskie i  działalnośći gospodarczą oraz odpowiadają za przerost aparatu biurokratycznego, i które ograniczają poziom suwerenności państwa i narodu polskiego.