Adam Andruszkiewicz wspiera protest mieszkańców Olecka

Blisko pół tysiąca osób zgromadziło się na sobotniej manifestacji na Placu Wolności w Olecku, żeby zaprotestować przeciwko utworzeniu w tym mieście ośrodka dla uchodźców. Wśród uczestników protestu był także poseł Klubu Kukiz ’15 i członek Ruchu Narodowego – Adam Andruszkiewicz oraz członkowie Młodzieży Wszechpolskiej z Ełku.

Manifestacja mieszkańców Olecka, wsparta przez miejskich radnych i burmistrza, to reakcja na przetarg ogłoszony przez Urząd ds. Cudzoziemców na zakwaterowanie i wyżywienie uchodźców, do którego przystąpił właściciel hotelu Olecko. Lokalna społeczność jest oburzona, że decyzje tej rangi zapadają bez jej udziału. Jak informuje portal ro.com.pl, w mieście na znak żałoby po demokracji wywieszane są czarne flagi.

Ruch Narodowy stanowczo sprzeciwia się narzuconym Polsce kwotom imigrantów. Warto przypomnieć, że już 16 listopada poseł Robert Winnicki przedstawił projekt uchwały zobowiązującej premier Beatę Szydło do zmiany stanowiska Polski wobec przyjmowania imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu.