Apel o przestrzeganie prawa przez Telewizję Polską

Kolejny dzień, kolejna konferencja prasowa Krzysztofa Bosaka. Tym razem politycy Konfederacji skierowali apel do Telewizji Polskiej. W konferencji udział wziął także jeden z liderów Ruchu Narodowego, kol. Witold Tumanowicz.

Konferencja prasowa kandydata Konfederacji na urząd prezydenta RP niosła ze sobą apel do TVP. Można powiedzieć, że nad kondycją polskiej telewizji publicznej płakało nawet niebo, ponieważ przedstawiciele Konfederacji występowali tym razem w deszczu. Nie przeszkodził on im jednak przedstawić bardzo ważny temat. “Znamy wreszcie kalendarz wyborczy, znamy wreszcie regulacje, na podstawie których odbędą się wybory” – zaczął wiceprezes Ruchu Narodowego. “Przypomnę czteropunktowy plan, który przedstawiłem państwu. Plan przeprowadzenia wyborów w sposób uporządkowany oraz wyjścia z kryzysu”.

Krzysztof Bosak postulował “pojawienie się czytelnego, przejrzystego, zrozumiałego dla wszystkich kalendarza wyborczego, którego będziemy się trzymać; wprowadzenie głosowania korespondencyjnego dla chętnych; wprowadzenie głosowania stacjonarnego w normalnych komisjach wyborczych dla całego społeczeństwa; uczciwa kampania wyborcza w mediach publicznych” – przypominał. Krzysztof Bosak skupił się więc w swojej wypowiedzi na tym ostatnim, niezrealizowanym przecież, punkcie. Kandydat Konfederacji wzywał do organizacji prawdziwej i uczciwej debaty prezydenckiej. Chodzi o taką debatę, gdzie będzie widoczne, “jak kandydaci reagują na swoje wypowiedzi, gdzie będzie czas na wzajemne polemiki, interakcje, na zadawanie sobie trudnych pytań”. Kierował swoje wypowiedzi głównie do Jacka Kurskiego, który wrócił do zarządu TVP.

“Obywatele zasługują na informacje o tym, kto, z jakim programem idzie do tych wyborów (…). Prawdziwi liderzy, którzy mają stać na czele państwa, nie są wyłaniani w konkursach, które tworzą upośledzone zasady rywalizacji”. Zaapelowano także o powrót bloków wyborczych w telewizji. Krzysztof Bosak wyraźnie pokazał, że jest prawdziwym liderem, gotowym na walkę polityczną. Wypowiadał się także kol. Witold Tumanowicz. “Mamy nowe wybory, nowe postanowienie pani marszałek Sejmu, Elżbiety Witek. Czekamy na publikację w Dzienniku Ustaw. Od tego momentu będziemy mogli zadeklarować, że jako komitet znowu będziemy pracować”. Jest to konieczne, żeby móc zgodnie z prawem prowadzić kampanię wyborczą. “Będziemy dalej prowadzić kampanię wyborczą. Krzysztof Bosak rusza w trasę”. Jutro Krzysztof Bosak będzie w Białymstoku.