Bytom: Kolejny sukces śląskich działaczy RN!

Sąd rejonowy w Bytomiu odrzucił wniosek niemieckiego Jugendamtu, Julia i Viktoria zostają w Polsce z rodzicami!

Dwie kilkuletnie dziewczynki, zostały odebrane polskiemu małżeństwu przez hanowerski urząd ds. dzieci i młodzieży (Jugendamt), a następnie przekazane niemieckiej rodzinie zastępczej, w której były przez rodziców zastępczych molestowane seksualnie. Były zaniedbane, miały wszy, a na ciałkach widoczne ślady przemocy. W listopadzie 2013 r. Jugendamt bezpodstawnie, w sposób skandaliczny i bezwzględny, odebrał dziewczynki rodzicom. Podejmując taką decyzję urząd uzasadniał ją troską o dobro dzieci. Julia i Viktoria trafiły do niemieckiej rodziny zastępczej.

Z relacji pełnomocników rodziny wynika, że matka podczas spotkań z córeczkami zauważyła u nich siniaki i skaleczenia. Dzieci były też ogólnie zaniedbane i zachowywały się dziwnie, jakby podawano im leki. Ze względu na pogarszający się stan zdrowia i higieny dzieci oraz brak reakcji na kierowane skargi, rodzice zdecydowali się uprowadzić dzieci i przywieźć z Niemiec do Polski, dokąd przybyli w styczniu 2015 roku.

Działacze lokalnych struktur RN na wieść o trwającej gehennie rodziny Kowalskich postanowili pomóc. Nagłaśniali sprawę, organizowali pikiety, zaangażowali w nią także prezesa Ruchu Narodowego, posła Roberta Winnickiego, który złożył interpelację w MSZ.