Czas na #POLexit!

Dziś Ruch Narodowy, z przedstawicielami Zarządu Głównego partii na czele, zorganizował konferencję prasową w Sejmie, na której skomentował brytyjskie referendum. Zachęcamy do zapoznania się z nagraniem.

Prezentujemy fragmenty wypowiedzi poszczególnych liderów.

– Nie powstanie żadne, unijne “twarde jądro” wokół Niemiec. We Francji i Holandii, które miałyby je współtworzyć, funkcjonują najsilniejsze partie unio-sceptyczne w całej Europie. A Brexit da im dodatkowy impuls. W siłę wzrośnie również AFD i Niemcom na swoim własnym podwórku nie będzie już tak łatwo z forsowaniem euro-sojuzowych rozwiązań – Robert Winnicki

My także, Polacy, musimy rozpocząć swój marsz niepodległości do Polexitu, musimy także rozpisać referendum i zdecydować o tym, by Polska także odzyskała w pełni suwerenność i niepodległość – Witold Tumanowicz.

Zeszłej nocy historia zaczęła toczyć się na nowo. My, polscy narodowcy, gratulujemy Brytyjczykom tej decyzji. Jednocześnie przypominamy, że wielokrotnie przestrzegaliśmy przed kursem na rzecz federalizmu, na rzecz likwidacji suwerenności, na rzecz budowy “superpaństwa” europejskiego – Artur Zawisza.

Wszyscy ci, którzy mówili, że nie wyobrażają sobie państw europejskich poza UE, już dłużej tak nie będą mogli mówić. Muszą rozpocząć realną dyskusję o tym, że suwerenne państwa narodowe mają swoje miejsce w UE – Krzysztof Bosak.