Dąbrowa Górnicza: Piknik Patriotyczny

W drugi weekend września Ruch Narodowy współorganizował Piknik Patriotyczny. Odbył się on w najurokliwszej części Dąbrowy Górniczej – na Pogorii. Pogoda nas rozpieszczała, co widać na załączonych zdjęciach.

W piątkowe popołudnie, wraz z koleżeństwem z Młodzieży Wszechpolskiej rozstawiliśmy namiot, w którym można było nabyć program partii, „Politykę Narodową”, „Wszechpolaka” oraz gadżety narodowe. Przeprowadziliśmy również zbiórkę pieniędzy na pomoc rodakom na kresach – zainteresowanie było naprawdę duże.

Goście zaczęli przybywać na miejsce w piątek około godziny 18.00. Rozpoczęliśmy modlitwą NSZ, po czym wysłuchaliśmy wystąpienia nieocenionego żołnierza Narodowych Sił Zbrojnych – kapitana Stanisława Turskiego. Kapitan zasiadł również w jury konkursu recytatorskiego. Następnie odbył się wykład pt. „Surowce – Energetyka – Polska Racja Stanu”.

Sobota rozpoczęła się od zaprezentowania wszystkich (ponad 20) organizacji współtworzących piknik. Następnie wykład wygłosił Stanisław Michalkiewicz. Później przyszedł czas na panel dyskusyjny „Quo vadis, Polonia?”. Udział wzięli m.in. wiceprezes RN, były poseł na Sejm RP, Krzysztof Bosak, redaktor Stanisław Michalkiewicz poseł na Sejm RP Tomasz Jaskóła, poseł na Sejm RP Bartosz Józwiak, deputowany do Parlamentu Europejskiego Michał Marusik, poseł na Sejm RP,  I wiceprezes Kongresu Nowej Prawicy mecenas Jacek Wilk oraz deputowany do Parlamentu Europejskiego i Prezes Kongresu Nowej Prawicy Stanisław Żółtek.

Sobotni wieczór zakończył się koncertem zespołu Nordica.

Zwieńczeniem wydarzenia była niedzielna msza odprawiona w nadzwyczajnym rycie rzymskim.

GALERIA ZDJĘĆ