Działacze RN na spotkaniu z przedstawicielami środowiska muzułmańskiego w Polsce u RPO

– Za zmianę nastrojów wobec muzułmanów i uchodźców odpowiada Unia Europejska i kanclerz Niemiec Angela Merkel. RN obawia się barbarzyństwa obyczajowego związanego z islamem czego przykładem może być zwyczajowe obrzezanie kobiet. Niebezpieczna jest w naszej opinii  także możliwość finansowania  z zagranicy organizacji islamskich w Polsce – mówił Krzysztof Bosak, wiceprezes Ruchu Narodowego.

Z kolei Robert Winnicki zwrócił uwagę na zagrożenie terrorystyczne jakie niesie za sobą Islam. – Nie da się dyskutować o problemie bez pokazania kontekstu. Postawy wobec społeczności muzułmańskiej w Polsce są zdeterminowane wydarzeniami poza granicami Polski. (…) Islam narzuca prawną i kulturalną dyskryminację, stąd słuszna obawa społeczeństw europejskich. Chrześcijanie są dyskryminowani w państwach muzułmańskich i to wpływa na sytuację muzułmanów w Polsce. Nie każdy muzułmanin to terrorysta, ale w Europie prawie każdy terrorysta to muzułmanin – podkreślał w swoim wystąpieniu , prezes RN.

W spotkaniu zorganizowanym przez Adama Bodnara poza działaczami Ruchu Narodowego wzięli udział także  politycy Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, PSL, SLD, Partii Korwin, Razem, Zielonych oraz Unii Europejskich Demokratów.

Obszerna relacja ze spotkania jest dostępna na stronie Rzecznika Praw Obywatelskich: https://www.rpo.gov.pl/pl/content/mowa-nienawi%C5%9Bci-spotkanie-polityk%C3%B3w-i-przedstawicieli-%C5%9Brodowiska-muzu%C5%82ma%C5%84skiego-w-biurze-rpo