Iława to kolejne miasto odwiedzone przez Krzysztofa Bosaka

Jak widać Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na prezydenta, odwiedza wiele miast, nie tylko te wojewódzkie. 22 czerwca był w Iławie. Jednym z gospodarzy był kol. Łukasz Tulwiński z Ruchu Narodowego.

Krzysztof Bosak jeździ po kraju w związku z kampanią wyborczą. Wybory prezydenckie już za kilka dni, 28 czerwca. Wiceprezes Ruchu Narodowego wykorzystuje więc każdą chwilę na rozmowę z sympatykami i nowymi, potencjalnymi wyborcami. Odwiedza ich nie tylko w miastach wojewódzkich, czego wizyta w Iławie jest dobrym przykładem. Podobnie jak w innych miastach, spotkanie i rozmowy z wyborcami poprzedziła konferencja prasowa. Na konferencji prasowej w Iławie kandydat Konfederacji wezwał rząd do usunięcia absurdalnej “opłaty dennej”. Wstawił się wiec za branżą turystyki wodnej.

“W Polsce jest tak wiele podatków, że jesteśmy zaskoczeni, kiedy dowiadujemy się o istnieniu nowych podatków”. Mówił o “opłacie dennej”, a więc o podatku za używanie gruntów podwodnych. “Samo istnienie tego podatku jest kuriozum, natomiast PiS wprowadzając zmiany już w okresie swoich rządów, stworzył taką sytuację, iż stronę, wobec której trzeba ten podatek odprowadzać, jest spółka Wody Polskie”. W podatku jest nawet błąd! “Rząd popełnił pomyłkę i przy kwocie podatku ustawił przecinek w złym miejscu. W ten sposób opłata wzrosła aż dziesięciokrotnie”. Podawał też przykłady wpływu tej pomyłki na biznesy polskich przedsiębiorców. Mimo obietnic błąd ten nie został przez rząd naprawiony. “Wzywam rząd, żeby usunął ten idiotyczny podatek, żeby przestał udawać, że próbuje pomóc branży turystycznej”.

Wezwał też rząd, żeby przywrócił elementarny zdrowy rozsądek. Po odpowiedzi na pytania dziennikarzy, w części wiecowej, Krzysztof Bosak przemówił do zgromadzonych w Iławie sympatyków. Mówił też o poruszonym w czasie konferencji prasowej temacie “podatku dennego”. Wyśmiewał więc absurdy i działania rządu. Przedstawił też swoją kampanię wyborczą. “Wreszcie ta kampania się kończy i wreszcie mogę, niemalże na równych prawach, konkurować z tymi głównymi siłami politycznymi”. Po latach manipulacji i zamilczania środowisk ideowej prawicy Konfederacja zdobywa coraz większe poparcie. “Wreszcie narodził się projekt, który na nowo tchnął nadzieję w nas wszystkich”. Dawał przykład budowania tego, co dało siłę tworzącej się Konfederacji. Krytykował obecnego prezydenta i mit, że Polska jest państwem konserwatywnym. Krzysztof Bosak!