Interwencja w saudyjskiej ambasadzie w obronie Ryszarda Lubińskiego

Brak wieców wyborczych nie przeszkadza Krzysztofowi Bosakowi, kandydatowi Konfederacji na prezydenta, w poruszaniu ważnych tematów. Krzysztof Bosak oraz Robert Winnicki zainterweniowali w obronie Ryszarda Lubińskiego.

Jak już informowano, Krzysztof Bosak przebywa w Warszawie, przygotowując się do debat prezydenckich. Brak objazdu po kraju oraz wieców, do których w ostatnich tygodniach przyzwyczaiła nas Konfederacja, nie przeszkadza kandydatowi narodowców, konserwatystów i wolnościowców w poruszaniu ważnych tematów. Dzisiaj odbyła się kolejna już konferencja prasowa Krzysztofa Bosaka i Konfederacji. Brał w niej też udział prezes Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki. Politycy RN i Konfederacji zainterweniowali w saudyjskiej ambasadzie w obronie Ryszarda Lubińskiego. Krzysztof Bosak w obronie polskich obywateli!

O co chodzi? “Jesteśmy pod ambasadą Arabii Saudyjskiej z nietypowym gościem, panem Ryszardem Lubińskim, który dwa lata temu, wraz ze swoją córeczką, cudem uniknął śmierci w wypadku spowodowanym przez ambasadora Arabii Saudyjskiej” – naświetlił temat Robert Winnicki. Niestety nie uniknęli oni jednak poważnych obrażeń. Krzysztof Bosak mówił z kolei: “Dziś jesteśmy tutaj, żeby ująć się za polskim obywatelem, którego nasze państwo nie potrafi reprezentować w sposób sprawiedliwy, nie potrafi walczyć o jego prawa. Może gorzej – nie tylko nie potrafi, ale po prostu nie chce”. Jak przystało na opcję narodową, kandydat Konfederacji wstawił się za poszkodowanym przez Saudów Polakiem. Skierowano do ambasadora specjalne pismo. Wzywano do interwencji, zadośćuczynienia oraz honorowego załatwienia sprawy.

Minęło już dwa lata, odkąd syn ambasadora spowodował ten okropny wypadek, jadąc samochodem 140 km na godzinę. “Syn Ambasadora jest objęty immunitetem dyplomatycznym i z tego powodu nigdy, żadnej odpowiedzialności nie poniósł” – zaznaczał Krzysztof Bosak. “Zgodnie z przepisami konwencji celem immunitetów i przywilejów dyplomatycznych nie jest zapewnienie ochrony poszczególnym osobom, ale zapewnienie skutecznego wykonywania funkcji przez misje dyplomatyczne ich państw”. Niestety, mamy tutaj do czynienia z typowym przykładem patologii pt. “równi i równiejsi”. “Rząd PiS, prezydent Andrzej Duda, obiecywali wstawanie z kolan, obiecywali dumną obronę interesów narodowych. Sytuacja, w której się znajdujemy, jest niestety zaprzeczeniem tych obietnic”. Widzimy to nie pierwszy raz. Alternatywą jest tylko Konfederacja.