IV Pielgrzymka Środowiska Narodowego na Jasną Górę – relacja

W minioną sobotę około tysiąca narodowców z całego kraju zjechało do Częstochowy, by wspólnie modlić się w intencji ojczyzny. Wśród nich działacze Ruchu Narodowego z Robertem Winnickim, Krzysztofem Bosakiem i Witoldem Tumanowiczem na czele. W pielgrzymce wzięła udział także Maria Mirecka-Loryś.

– Trzeba ratować każde poczęte dziecko, a chore dzieci leczyć, a nie zabijać. Mamy obowiązek bronić świętości niedzieli; niedziela jest dniem świętym, dniem zmartwychwstania Chrystusa, dniem dla rodziny i dniem przeżycia eucharystii – mówił w homilii biskup Kazimierz Górny.

Po wspólnej Mszy Św. w kaplicy Cudownego Obrazu narodowcy zebrali się na krótkiej konferencji w Auli o. Augustyna Kordeckiego, tam wysłuchali wystąpień m.in. Bartosza Berka (prezes Młodzieży Wszechpolskiej – organizatora pielgrzymki), Roberta Winnickiego, Tomasza Dorosza (ONR) oraz Marii Mireckiej-Loryś. – Jaka jestem wzruszona, jaka jestem szczęśliwa, jaka jestem dumna! Nie spodziewałam się, że tyle tu zastanę kolegów i koleżanek. Jestem z lwowskiej Młodzieży Wszechpolskiej – podkreślała 101-letnia pani Maria.

Po Apelu Jasnogórskim narodowcy przemaszerowali z pochodniami pod pomnik Nieznanego Żołnierza w pobliskiej Al. Sienkiewicza. Tam po złożeniu kwiatów zakończyli pielgrzymkę.

 

Więcej zdjęć tutaj: