K. Bosak: Wierzymy, że w Sejmie znajdzie się większość, która poprze obywatelski projekt ustawy o ochronie życia

– Apelujemy do posłów, aby zgodnie ze swoim sumieniem poparli ten projekt bądź mieli odwagę przyznać, że nie chcą tego poparcia udzielić. Natomiast aby przy tym projekcie kiedy już zostanie złożony starali się nie majstrować – mówił podczas konferencji prasowej Krzysztof Bosak, wiceprezes Ruchu Narodowego.

Z inicjatywy KNP  w środę 13 kwietnia odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli Instytutu Ordo Iuris, Centrum Wspierania Inicjatyw Dla Życia i Rodziny oraz RN, który reprezentował Krzysztof Bosak. Wiceszef Ruchu Narodowego przypomniał, że w czasie kiedy został posłem ostatni raz kwestia ochrony życia poczętego była przedmiotem zainteresowania Sejmu. Wówczas, ze względu na liczne zabiegi polityków z obozu rządzącego, próba podniesienia obrony dzieci nienarodzonych na poziom konstytucyjny nie powiodła się.

– Tym razem mamy dobrą sytuację ponieważ projekt jest społeczny, żadna partia za nim nie stoi, każda partia może go poprzeć. Wierzymy, że większość w tym Sejmie się znajdzie, a jeśli to się nie uda to myślę, że jest bardzo optymistyczną rzeczą, że im młodsze pokolenie tym większy odsetek popiera ochronę życia nienarodzonego. W najmłodszym pokoleniu to poparcie dla pełnej ochrony życia poczętego według badań przekracza już połowę więc jeżeli posłom obecnej kadencji zabraknie odwagi z pewnością znajdą się kolejne Sejmy, które podniosą standard ochrony życia nienarodzonego do poziomu jaki przystoi cywilizowanemu państwu – zakończył.

Obywatelski projekt nowelizacji ustawy antyaborcyjnej zaproponował Komitet Inicjatywy Ustawodawczej “Stop aborcji”, w którego skład wchodzą Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris oraz Fundacja Pro-prawo do życia. Po przyjęciu zawiadomienia przez Marszałka, obywatele mają trzy miesiące, aby zebrać minimum 100 000 podpisów osób popierających projekt.


 

Ruch Narodowy aktywnie włącza się w zbiórkę podpisów pod projektem ustawy chroniącej życie już od poczęcia. Chcesz pomóc? Wejdź na stronę wybierajzycie.pl, pobierz formularz i zbieraj podpisy w swoim otoczeniu. Wypełnione karty wyślij na adres naszego biura w Warszawie (Noakowskiego 10 lok. 12, 00-666).

Całość konferencji można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=DVCylMKznL0&feature=youtu.be