Kandydat Konfederacji na prezydenta odwiedził Grudziądz

23 czerwca, kandydat Konfederacji na prezydenta, Krzysztof Bosak, odwiedził Grudziądz. Podobnie jak podczas wizyt w innych miastach, w Grudziądzu miała miejsce konferencja prasowa oraz wiec poparcia dla kandydata Konfederacji.

Do wyborów prezydenckich zostało już dosłownie kilka dni, a w związku z zamilczaniem Konfederacji przez niektóre media, Krzysztof Bosak stara się odwiedzić wiele miast, aby pozyskać nowych sympatyków. Poparcie dla Konfederacji i Krzysztofa Bosaka rośnie, ale nie wzięło się to znikąd, a właśnie z politycznej pracy u podstaw w terenie. Tym razem więc wiceprezes Ruchu Narodowego odwiedził Grudziądz. Podczas konferencji prasowej Krzysztof Bosak skupił się na problematyce głosowania Polaków poza granicami kraju. Są wielkie problemy z organizacją tych wyborów.

Mamy do czynienia z rekordową liczbą Polaków z zagranicy, którzy chcą oddać swój głos w obecnych wyborach prezydenckich. Będzie ich aż 380 tysięcy, z czego tylko w Wielkiej Brytanii 130 tysięcy. “Niestety, ze względu na słaby proces planowania, na brak przygotowania personelu, na bardzo późne otrzymanie pakietów do głosowania, a więc dokładnie to, na co zwracaliśmy uwagę, krytykując procedurę głosowania korespondencyjnego, która miała być przeprowadzana przez Pocztę Polską w całym kraju – niestety z tych powodów pakiety wyborcze nie dotarły do bardzo wielu osób”. Do Krzysztofa Bosaka i polityków Konfederacji dochodzą informacje z całego świata, że Polacy będą mieli problem z oddaniem głosu. Krzysztof Bosak podawał przykłady problemów tego typu na świecie, np. w Holandii. Konfederacja ma spore poparcie wśród Polonii.

Czy opóźnienia dotyczące głosowania z zagranicy będą miały wpływ na termin podania oficjalnych wyników wyborów prezydenckich? Takie ważne pytania zadawał Krzysztof Bosak. Konfederacja oferuje silne i sprawne państwo. Podczas części wiecowej kandydat sojuszu narodowców, konserwatystów i wolnościowców wspominał o działaniach mediów publicznych względem Konfederacji. Mówił o politycznej poprawności, dając za przykład sytuację w Wielkiej Brytanii i zachęcał do zwalczania tej politycznej poprawności w Polsce. Odnosił się też oczywiście do działań innych partii, na czele z PiS-em, wytykając im farbowany patriotyzm. “Premier Mateusz Morawiecki, który odbierany jest przez znaczną część społeczeństwa jako patriota, jeździ i się chwali tym, że on proponuje cztery nowe unijne podatki. (…) Suwerenność państwa polskiego powinno być czymś niedyskutowalnym!”.