Kandydat Konfederacji w końcu był w Gościu Wiadomości TVP

Szok i niedowierzanie. Telewizja Polska w końcu zaprosiła kandydata Konfederacji do jakiegoś programu. Krzysztof Bosak miał możliwość powiedzieć kilkadziesiąt zdań prawdy w TVP. Dotrze do nowych wyborców.

Za Konfederacją stoją tysiące osób. Tworzy ją przecież między innymi Ruch Narodowy, który słynie z ideowych, dobrze zorganizowanych i licznych struktur. Sojusz narodowców, konserwatystów i wolnościowców swoją siłę budował do tej pory głównie w Internecie, w którym nadal łatwiej dotrzeć do młodych osób. Poparcie wśród młodych jest już dzisiaj bardzo duże. W ostatnim sondażu Krzysztof Bosak wśród wyborców w przedziale 18-29 lat ma już prawie 20%. Konfederacja pozostaje bowiem zamilczana przez tradycyjne media. Dzisiaj w końcu kandydat Konfederacji pojawił się w głównym programie informacyjnym Telewizji Polskiej, Gościu Wiadomości.

Miliony Polaków mogły przez kilkadziesiąt sekund wysłuchać Krzysztofa Bosaka, a następnie przełączyć na TVP Info i wysłuchać całego wywiadu. Ten był bardzo mocny, a wiceprezes Ruchu Narodowego skierował wobec TVP kilka gorzkich, lecz po prostu prawdziwych zdań. “Chciałbym podziękować za to zaproszenie. To historyczne zaproszenie po 5 latach rządów PiS-u. Po raz pierwszy w tym programie gości ktoś ze środowiska niezależnej prawicy. Chciałbym pozdrowić wyborców” – mówił. “Bardzo cieszę się, że mogę być w państwa programie po trzech miesiącach nieobecności w telewizji publicznej”. Zdementował też informacje o tym, że Konfederacja prowadzi z Koalicją Obywatelską jakiekolwiek rozmowy. “Bardzo się cieszę, że wreszcie ta zmowa milczenia i ta próba wyciszenia mnie jako kandydata w tych wyborach prezydenckich została przerwana”.

“Rozumiem, że wiąże się to z rosnącym poparciem, jakie ma Konfederacja” – słusznie dogryzał TVP, na którą wszyscy przecież łożymy podatki. Prowadząca zauważyła, że Krzysztof Bosak przeskoczył w sondażach kandydata PSL. “Wyprzedzam także Roberta Biedronia, reprezentanta lewicy, która bez umiaru przez ostatnie kilka lat była promowana w TVP”, odpowiedział. Podkreślił, że jego celem jest pokonanie Rafała Trzaskowskiego w pierwszej turze, a Andrzeja Dudy w drugiej. Wybór między Dudą a Trzaskowskim określił jako “straszny”. Odniósł się także do wyjazdu Andrzeja Dudy do USA. “Powinien tam powiedzieć otwarcie to, czego nigdy nie powiedział poza granicami Polski: że Polska nie zapłaci żadnych bezprawnych roszczeń majątkowych środowisk żydowskich z USA”. Przedstawił kilka swoich poglądów i celów politycznych.