Komunikat w sprawie uchwały Sejmu RP o polityce imigracyjnej państwa polskiego

Prezes Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki: “Sukces ma wielu ojców, dlatego warto przypomnieć jak to z dzisiejszą uchwałą o polityce imigracyjnej naprawdę było. I dlaczego dzisiejsza uchwała jest wersją “wykastrowaną”.” Poniżej zamieszczamy komunikat w tej sprawie.

 

Warszawa, 01.04.2016 r.

Komunikat w sprawie uchwały Sejmu RP o polityce imigracyjnej państwa polskiego

Dzisiaj Sejm przyjął uchwałę autorstwa posłów PiS, która negatywnie ocenia wrześniową zgodę Polski na relokowanie w naszym kraju 7 tys. “uchodźców” i wyraża sprzeciw wobec takich praktyk w przyszłości. Dobrze, że Sejm przyjął jakąkolwiek uchwałę krytyczną wobec poczynań rządu PO i Unii Europejskiej. Jej treść jest słuszna – dlatego ją poparliśmy – choć zdecydowanie niekompletna.

Skąd w PiS-ie pomysł na taką uchwałę? Proste – pod wpływem naszej presji. W listopadzie ub.r., na pierwszym posiedzeniu Sejmu, przygotowałem treść uchwały, którą zgłosił klub Kukiz’15. Uchwała wzywała rząd do nieprzyjmowania imigrantów i przeprowadzenia na forum UE ofensywy politycznej celem zmiany fatalnej decyzji z 22 września.

PiS najpierw długo trzymał uchwałę mojego autorstwa w sejmowej “zamrażarce”, następnie zgłosił swój projekt i odrzucił nasz. Nie uwzględnili przy tym również naszej poprawki do swojego projektu, która wzywała rząd do nierealizowania decyzji o relokacji imigrantów do czasu aż Naród wypowie się w tej sprawie w referendum.

Podsumowując – dzięki naszej inicjatywie PiS musiał zareagować i zaprezentował swój projekt uchwały, który dziś został przyjęty. Dobrze się stało, że Sejm w ogóle wydał krytyczny głos w tej sprawie. Szkoda, ze “wykastrowano” go politycznie z zasadniczej części. Niestety, dzisiejsza uchwała w żaden bowiem sposób nie gwarantuje, że imigranci nie będą do Polski sprowadzani.

O to musimy i będziemy w dalszym ciągu walczyć.

Prezes Ruchu Narodowego
Robert Winnicki