Konfederacja przedstawiła “Piątkę Bosaka” dla gospodarki

Kolejny dzień, kolejna konferencja prasowa, kolejne pomysły dla Polski, a nie jałowa wojna PO-PiS. To właśnie Konfederacja, Ruch Narodowy i nasz kandydat, Krzysztof Bosak. Dzisiaj przedstawiono “Piątkę Bosaka”.

“Piątka Bosaka” to pięć konkretnych rozwiązań dla polskiej gospodarki. Została ona przedstawiona podczas dzisiejszej konferencji prasowej Konfederacji i Krzysztofa Bosaka w Sejmie. W spotkaniu z mediami brał też udział Sławomir Mentzen. “Gospodarka to temat, który został w dużej mierze pominięty na tej debacie, w której uczestniczyłem. Zwekslowano temat gospodarki na projekt hipotetyczny, projekt wprowadzenia w Polsce waluty euro. My chcemy rozmawiać o gospodarce na poważnie” – deklarował kandydat narodowców, konserwatystów i wolnościowców. Stąd dzisiejsza konferencja prasowa i konkretna wizja rozwiązań gospodarczych.

Krzysztof Bosak podkreślał, że Konfederacja porusza tematy gospodarcze cały czas, odkąd pojawił się kryzys gospodarczy wywołany epidemią koronawirusa. “Dziś chcemy mówić o sytuacji gospodarczej i o rozwiązaniach. Rozwiązaniach konkretnych, których potrzebują polscy pracownicy i polscy przedsiębiorcy”. Sytuacja nie jest dobra, co podkreślał wiceprezes Ruchu Narodowego. Przykładem był wzrost bezrobocia czy obniżenie zarobków. Głównym celem projektu “Piątka Bosaka” jest więc ożywienie gospodarki, uwolnienie energii Polaków, umożliwienie inwestowania kapitału, gromadzenia oszczędności. Krzysztof Bosak krytykował też premiera, Mateusza Morawieckiego. Punkt pierwszy to potwierdzenie deklaracji kandydata Konfederacji, że nie podpisze żadnej ustawy podnoszącej podatki, “aby więcej pieniędzy pozostało w kieszeniach Polaków”.

Punkt drugi to “kwota wolna od podatku jako 12-krotność pensji minimalnej” (31 200 zł). Krzysztof Bosak podkreślał, że ten projekt to kontra wobec socjaldemokratycznej polityki rządu. Punkt trzeci to “dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców”. Zaznaczał, że przedsiębiorcy uginają się oni pod ciężarem ZUS. Czwarty punkt to obniżka podatku VAT na żywność. Piąty punkt to z kolei usunięcie zbędnej biurokracji i uproszczenie przepisów. Wiceprezes RN przypomniał, że “jest to ideał, który rodził się na przełomie XIX i XX wieku w polskim Ruchu Narodowym, w którym był ideał budowania polskiej własności, polskiego handlu, polskiej klasy średniej, oszczędności wśród Polaków, skutecznego rywalizowania biznesowego, czy gospodarczego jak wtedy by powiedziano, z innymi narodami. Jest to ideał obecny w katolickiej nauce społecznej”.