Konfederacki wiec poparcia dla Krzysztofa Bosaka w Przemyślu

Od wczoraj Krzysztof Bosak znowu jest w kampanijnej trasie. Po wizycie w Tarnowie kandydat Konfederacji zawitał do Przemyśla. Na konferencji prasowej Krzysztof Bosak komentował sojusz PiS oraz SLD w tym mieście.

W konferencji prasowej, poza oczywiście kandydatem sojuszu narodowców, konserwatystów i wolnościowców na prezydenta, wzięli też udział profesor Andrzej Zapałowski oraz poseł Grzegorz Braun. Obecny był też członek Zarządu Głównego Młodzieży Wszechpolskiej i działacz Ruchu Narodowego, kol. Piotr Pomykała. “Być może wiele osób się zastanawia, z kim PiS będzie chciał utworzyć koalicję, kiedy zabraknie kilku miejsc do większości parlamentarnej. Mieliśmy taką sytuację w ostatnim czasie. Jeśli ktoś chce dowiedzieć się, z kim PiS jest skłonny zawrzeć koalicję, to powinien przyjechać właśnie tutaj”.

Krzysztof Bosak przedstawił sytuację w Przemyślu. “To jest właśnie miasto, w którym radni PiS utworzyli koalicję z radnymi SLD” – mówił wiceprezes Ruchu Narodowego. Oczywiście takich sytuacji w skali kraju jest dużo więcej, a według polityków Konfederacji PiS woli współpracować ze skrajną, postkomunistyczną lewicą, niż ideową prawicą. Mówiono też o sytuacji w Sejmie, gdzie Lewica ma swoich przedstawicieli w Prezydium Sejmu, a Konfederacja nie. Przypomniano też fakt, że ważną funkcję w komisjach dostała jedna z działaczek skrajnej lewicy, Magdalena Biejat. Praktycznie cała wypowiedź Krzysztofa Bosaka jasno pokazywała, że tylko Konfederacja może być tamą, która powstrzyma w Polsce siły, które utożsamiają się np. z obecną rewoltą komunistyczno-murzyńską w Stanach Zjednoczonych. Jarosław Kaczyński boi się idealizmu prawdziwej prawicy.

Po najdłuższej konferencji w czasie kampanii nadszedł czas przemówienia Krzysztofa Bosaka do zgromadzonych. “Codziennie prowadzimy merytoryczne konferencje prasowe, codziennie staramy się docierać do Polaków z przekazem, który jest przemyślany, stanowi alternatywę” – podkreślał. Inne partie odnoszą się do innych partii, a Konfederacja i jej kandydat przedstawiają swoje poglądy. Przypomniał więc dużą część swoich postulatów, które przedstawiał w ciągu ostatnich tygodni w całym kraju. Przypomniał o postulacie delegalizacji skrajnej lewicy, podejściu do ochrony zdrowia czy gospodarki wodnej. Mówił o wartościach, które na sztandarach stawia sojusz narodowców, konserwatystów i wolnościowców. “To, co jest celem każdego dumnego narodu, to nie tylko obronić swoją tradycję, ale udoskonalać ją, z każdym pokoleniem”. Krzysztof Bosak!