Konferencja i wiec Krzysztofa Bosaka we Wrocławiu

Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji i Ruchu Narodowego na prezydenta RP, tym razem odwiedził stolicę Dolnego Śląska, Wrocław. Tradycyjnie już odbyła się tam konferencja prasowa, wiec oraz kilka wydarzeń towarzyszących.

Czasu na kampanię prezydencką nie ma wiele, a więc Krzysztof Bosak i jego sztab nie próżnują. Po wiecach w Białymstoku i Łodzi przyszedł czas na Dolny Śląsk i Wrocław. Krzysztofowi Bosakowi towarzyszył wiceprezes oraz poseł Ruchu Narodowego z Dolnego Śląska, kol. Krzysztof Tuduj. Najpierw odbyła się oczywiście konferencja prasowa. Apelowano na niej o “odpowiedzialną gospodarkę wodną”. Krzysztof Bosak podkreślał: “Musimy postawić na gospodarkę wodną. Polska od ponad dwóch lat trawiona jest klęską suszy”. Postulowano walkę z suszą.

Służyć tej walce ma “stworzenie dobrego systemu gospodarki wodnej”. Krzysztof Bosak chce, żeby zadbano o “zatrzymywanie wody”. Podkreślał, że podejmuje tematy dotyczące środowiska, brał udział w debacie na ten temat, kiedy to obecnie urzędujący prezydent w niej nie uczestniczył. Po raz kolejny więc zaznaczono, że Konfederacja to realna alternatywa dla Polski, niosąca na sztandarach hasła tradycyjnych wartości, ale też nowoczesnego państwa i patriotyzmu. Kandydat Konfederacji apelował więc o wykorzystywanie rzek tak, jak robiono to przez wieki. “Dostosowanie takiej rzeki jak Odra do celów transportowych jest tańsze niż budowa nowych autostrad. Transport rzeczny jest tańszy niż transport kolejowy, czy transport drogowy. Inne państwa obficie korzystają z transportu rzecznego”. Po konferencji prasowej wybrano się na rejs po Odrze.

Złożono kwiaty pod Pomnikiem Ofiar UPA, NKWD oraz Gestapo. Nie zabrakło wiecu, a więc prawdziwej interakcji z sympatykami Krzysztofa Bosaka i sojuszu narodowców, konserwatystów i wolnościowców. Podczas wiecu Krzysztof Bosak przedstawiał swoje związki z Wrocławiem, kontynuował temat postulowanego rozwoju gospodarki wodnej. Zachęcał do wstąpienia do struktur organizacji, które tworzą Konfederację, przedstawiając lokalnych liderów między innymi Ruchu Narodowego czy współpracującej z RN Młodzieży Wszechpolskiej. Podkreślał, że Polacy chcą realnej i ideowej prawicy, którą reprezentuje tylko Konfederacja. Kampania to nie tylko konferencje i wiece, ale rozmowy z lokalnymi mieszkańcami, mediami czy przedsiębiorcami. Przy okazji wizyty we Wrocławiu Krzysztof Bosak odwiedził firmę Wadex, produkującą systemy kominowe.