Konferencja i wiec wyborczy Krzysztofa Bosaka w Bydgoszczy

Bydgoszcz była kolejnym punktem na kampanijnej trasie kandydata Konfederacji na prezydenta. Tradycyjnie już część wiecowa poprzedzona była krótką konferencją prasową, wypowiedzią dla lokalnych mediów.

Podczas konferencji prasowej kandydat sojuszu narodowców, konserwatystów i wolnościowców mówił o temacie, który tego dnia poruszył już w Grudziądzu. Chodzi oczywiście o problemy z głosowaniem w obecnych wyborach prezydenckich za granicą. Do tych wyborów zgłosiła się rekordowa liczba naszych rodaków, którzy żyją za granicą. Będzie ich aż 380 tysięcy. Niestety jest wiele problemów organizacyjnych, które utrudniają lub właściwie uniemożliwiają to głosowanie. “Rząd przekonywał nas, że jest w stanie zorganizować głosowanie korespondencyjne dla całego narodu”, a deklaracje te smutno zweryfikowała rzeczywistość.

Krzysztof Bosak stawał więc w obronie prawa Polaków do głosowania. “Mamy do czynienia z chaosem. Ten chaos jest już ujawniony”. Wiele kart z głosami Polaków z zagranicy może nie dotrzeć do kraju na czas. “Domagam się od rządu pilnego uporządkowania tego bałaganu. Mieliśmy zapewnienia, że jesteśmy gotowi na głosowanie korespondencyjne. (…) Apeluję też żeby informować nasz sztab wyborczy na bieżąco o wszystkich problemach”. Kandydat Konfederacji zachęcał więc, żeby Polacy z zagranicy przekazywali informacje swoich problemach do sztabu Bosak2020. Krzysztof Bosak poruszył też temat Dnia Ojca. “Bez silnych ojców nie ma silnych rodzin, bez silnej pozycji mężczyzn jako filarów życia rodzinnego nie będzie przezwyciężenia kryzysu demograficznego”. Konfederacja staje w obronie prawdziwej, tradycyjnej rodziny.

W części wiecowej w Bydgoszczy Krzysztof Bosak poruszał wiele ważnych tematów. Przypominał, że jako pierwszy mówił o konieczności przełożenia wyborów. Mówił też oczywiście o sprawie, którą poruszał w czasie konferencji prasowej, a więc o głosowaniu Polaków z zagranicy. Odniósł się także znowu do Dnia Ojca. Mówił o programie “Nowy Porządek”. “W tym programie mamy wspomniane umocnienie rodziny, ochronę rodziny przed wszystkimi wynalazkami ideologicznymi lewicy, które lewica chciałaby zaaplikować, rozmywając system prawny tworzony przez ostatnich kilka tysięcy lat w Europie, w naszym kręgu kulturowym”. Tylko Konfederacja chce rzeczywiście walczyć ze skrajną lewicą. Tłumaczył sposoby działania tych środowisk lewicowych, mówiąc między innymi o finansowaniu działalności z zagranicy. Tylko Konfederacja!