Konferencja prasowa Krzysztofa Bosaka w Zielonej Górze

Krzysztof Bosak od wczoraj był w Zielonej Górze. W dniu poprzednim odbyła się krótka konferencja oraz spotkanie z wyborcami. Dzisiaj z kolei miała miejsce konferencja prasowa, na której Bosak poruszył kolejny ważny temat.

Kandydat Konfederacji na urząd Prezydenta RP poruszał już wiele bardzo ciekawych i potrzebnych tematów, od Marynarki Wojennej, ułatwienia prawa do posiadania broni palnej, aż po sprawy gospodarki wodnej. Tym razem wiceprezes Ruchu Narodowego wzywał do odrzucenia tzw. Pakietu Mobilności Unii Europejskiej. Podobnie jak wczoraj, Krzysztofowi Bosakowi towarzyszył lubuski poseł Ruchu Narodowego, Krystian Kamiński. “Pakiet Mobilności to wyraz protekcjonizmu zachodnich państw UE, w szczególności Niemiec i Francji, mający chronić rynek transportowy przed sprawniejszą, bardziej efektywną ekonomicznie polską konkurencją”.

Krzysztof Bosak wezwał więc polski rząd i prezydenta do sprzeciwu wobec tego pakietu. “Są to rozwiązania mające na celu uniemożliwić funkcjonowanie polskich firm na zachodnich rynkach tak długo, póki nie przeniosą swojej rejestracji do Niemiec i do Francji”. Kandydat Konfederacji wymieniał nowe prawa, które składają się na tenże pakiet. “Wzywam do zablokowania pakietu mobilności Unii Europejskiej. Jest to pakiet antyeuropejski, pakiet blokad dla polskich firm transportowych. Uważam, że głos prezydenta Dudy powinien w tej sprawie wybrzmieć bardzo jednoznacznie a tymczasem nie słychać go wcale” – mówił Krzysztof Bosak. Wytknął też hipokryzję obecnej władzy, która w Polsce lubi przecież pozować jako siła patriotyczna czy czasem wręcz narodowa, ale cała jej polityka zagraniczna w stosunku do Unii świadczy o czymś innym.

“Jeśli jeździ się do Brukseli jak premier Morawiecki, zachwala ideę czterech nowych podatków unijnych, tak jak prezydent Andrzej Duda zachwala ideę zadłużania całej Unii Europejskiej, na czym od dekady zależało eurokratom, to ciężko jednocześnie krytykować rzeczy, które UE przygotowała”. Głos zabrał też Krystian Kamiński. Mówił o drugim problemie, jakim jest dekret o delegowaniu pracowników. Przedstawił problemy, które czekają polskie firmy w związku z Pakietem Mobilności. Wypowiedziała się także Beata Pachnik-Łodzińska, prezes koła RN w Zielonej Górze. Krytykowała podejście polskiej władzy, która nie staje w obronie polskich przedsiębiorców, a jedynie implementuje kolejne prawa unijne. “Potwierdza się to, o czym zawsze mówiliśmy: w Unii Europejskiej trwa stale niekończąca się ostra rywalizacja gospodarcza” – podsumował K. Bosak.