Konferencja prasowa ws. zaostrzenia kar za ukrywanie przestępstw pedofilskich

25 maja 2020 r. odbyła się konferencja prasowa Krzysztofa Bosaka oraz innych liderów Konfederacji i Ruchu Narodowego ws. projektu zaostrzenia kar za ukrywanie przestępstw pedofilskich.

W konferencji prasowej, poza kandydatem Konfederacji na prezydenta RP, Krzysztofa Bosaka, udział wzięli także: prezes Ruchu Narodowego, kol. Robert Winnicki, a także sekretarz naszej partii, kol. Anna Bryłka. Jako pierwszy głos zabrał Krzysztof Bosak, przedstawiając powód spotkania i ogłaszając projekt zaostrzenia kar za ukrywanie przestępstw pedofilskich. “Trwająca debata pokazuje, że mamy w Polsce poważny i systemowy problem z ukrywaniem przestępstw pedofilskich. Jedna zmowa milczenia dotyczy osób duchownych. (…) Z drugiej strony mamy zmowę milczenia osób osadzonych wysoko w elicie społecznej” – podkreślał.

Przedstawiciele Konfederacji i Ruchu Narodowego zaznaczali, że nie może być tolerancji wobec żadnych przejawów pedofilii lub przymykania na niej oka. “Nie może być tolerancji dla żadnego rodzaju tego typu przestępstw, ponieważ są to zbrodnie. Zarówno przestępstwa krzywdzenia dzieci w obszarze seksualności, jak również pomoc do ukrywania tego, współdziałanie” – podkreślał Krzysztof Bosak. Zaznaczył też, że “musimy działać. Dlatego przedstawiamy projekt zmiany kodeksu karnego. Dzięki temu kara za zapobieganie ujęciu sprawców, pociągania do odpowiedzialności sprawców przestępstw pedofilskich, zostanie podniesiona z obecnych lat 3 do lat 10!”. Politycy ideowej prawicy przedstawili więc konkretne propozycje zmian, które pomogą w walce z krzywdzeniem dzieci.

Głos zabrał także prezes Robert Winnicki, który odniósł się głównie do problemu pedofilii w Kościele katolickim. “Chciałem zwrócić się zwłaszcza do Kościoła, jako świecki katolik, który ze zgrozą obserwuje obecny od kilku dekad rozkład doktryny i dyscypliny w Kościele. Apeluję o to, żeby Kościół się obudził, żeby nie szedł drogą rozkładu wewnętrznego”. Z kolei Anna Bryłka wypowiedziała się na temat seksualizacji dzieci, którą próbuje narzucać lewica. “Nie zgadzamy się na te zasady, które wprowadza ofensywa lobby LGBT. (…) Światowa Organizacja Zdrowia wprowadziła taki zapis, że dzieci w wieku przedszkolnym, a dokładniej między 4 a 6 rokiem życia, powinno czerpać przyjemność z masturbacji”. Ruch Narodowy będzie bronił polskie dzieci i walczył z pedofilią!