Konferencja, wiec i urodziny Krzysztofa Bosaka w Krakowie

Krzysztof Bosak jest w trakcie kampanijnego objazdu po naszym pięknym kraju. Po wizycie na Podkarpaciu kandydat Konfederacji znowu ruszył na zachód. 13 czerwca odbył się wielki wiec w Krakowie.

Wraz z kandydatem sojuszu narodowców, konserwatystów i wolnościowców, do dawnej stolicy Polski przyjechał także prezes Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki. Gospodarzami wydarzenia byli poseł Konrad Berkowicz oraz Bartosz Wilczyński, pełnomocnik Ruchu Narodowego w Małopolsce. Spotkanie z wyborcami w Krakowie rozpoczęło się oczywiście od konferencji prasowej. Krzysztof Bosak podkreślił, że ma wizję dla Polski. Przypomniał tym samym o swoich tezach konstytucyjnych, wydanych pt. “Nowy Porządek”. Podkreślił, że broszura jest efektem merytorycznego i ideowego podejścia do polityki ze strony Konfederacji.

Tę wizję nowej Polski można znaleźć w “broszurze Nowy Porządek, którą wypracowywaliśmy wspólnie, która jest owocem wspólnego dorobku programowego naszych środowisk, środowisk odwołujących do wizji polityki merytorycznej, opartej na prawidłowym odczytaniu interesów polskich obywateli, a nie na wzajemnym zakleszczeniu się polityków w sporze partyjnym” – podkreślał Krzysztof Bosak. Przedstawił też plany dalszej kampanii wyborczej. Głos zabrał też prezes Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki. “W debacie publicznej obserwujemy teraz festiwal jałowości, jałowych sporów. Te spory toczą od dekad już Platforma i PiS. Mamy kandydata, który wznosi się ponad te podziały, spory. Tym kandydatem jest Krzysztof Bosak” – podkreślał zalety Krzysztofa Bosaka prezes Winnicki. Bosak nie będzie Polakom zawracał głowy “duperelami”.

Krzysztof Bosak przemawiał do wielkiego tłumu, który zebrał się, aby wysłuchać kandydata Konfederacji. “Ci ludzie zdołali wmówić znacznej części naszego społeczeństwa, że scena polityczna podzielona jest ideologicznie. To nie jest prawda. Oni się w większości rzeczy zgadzają” – mówił Bosak. Przekonywał zgromadzonych, że jest alternatywa. “My wierzymy w swoje ideały i to nas napędza!”. Zaznaczył też, że dla Konfederacji propozycja pracy jako np. wiceminister cyfryzacji, to nie jest atrakcyjna oferta. “Dla nas atrakcyjną propozycją jest tworzenie takiej alternatywy, która pociąga tysiące, a docelowo miliony wyborców, Polaków”. Winnicki podkreślał, że Krzysztof Bosak i Konfederacja chce Polski “nowoczesnego patriotyzmu i tradycyjnych wartości”. 13 czerwca to dzień urodzin Krzysztofa Bosaka. Odśpiewano głośne “Sto lat”, wręczono upominki i tort.