Konwencja samorządowa Ruchu Narodowego

1 września w budynku Naczelnej Organizacji Technicznej odbyła się konwencja samorządowa Ruchu Narodowego pod hasłem Siła Polskości.

Na konwencji byli obecni członkowie Zarządu Głównego Ruchu Narodowego oraz przedstawiciele poszczególnych regionów. Konwencję rozpoczęto od odśpiewania hymnu po czym członek Zarządu Głównego Witold Tumanowicz zaprezentował hasło tegorocznej kampanii: Siła Polskości.

Następnie prezes ZG, poseł Robert Winnicki zarysował główne punkty programu samorządowego oraz zwrócił uwagę na pracę jaką wykonują działacze w regionach

Po wystąpieniu prezesa głos zabrała sekretarz ZG Anna Bryłka, która przybliżyła część programu dotyczącą demografii i imigracji.

„Jako Ruch Narodowy postulujemy by w każdym województwie było centrum naprotechnologii” – powiedziała podczas wystąpienia sekretarz RN

Następnie głos zabrał członek ZG Piotr Lisiecki, który przedstawił stanowisko RN w sprawie dostępu do broni. Otóż jesteśmy za tym aby Polacy mieli szerszy niż teraz dostęp do broni palnej, pamiętając przy tym, że niezbędne jest wcześniejsze przeszkolenie.

Po Piotrze Lisieckim głos zabrał skarbnik ZG mec. Michał Wawer, którzy jest odpowiedzialny za kształt programu samorządowego. W swoim wystąpieniu mec. Wawer część gospodarczą programu

Kolejnym prelegentem był wiceprezes RN Krzysztof Bosak, który w swoim wystąpieniu odniósł się do wyglądu polskich miast, szczególnie Warszawy, oraz do urbanistyki i krytyki nowoczesnego budownictwa.

Następnie głos zabrał koordynator ds. rozwoju struktur RN Krzysztof Tuduj, który przedstawił w jakim stopniu rozwijają się struktury RN. Ponadto Krzysztof Tuduj przedstawił plan, którzy zakłada, że w każdym powiecie – a docelowo w każdej gminie – powinien być przedstawiciel RN.

Jako ostatni głos zabrał prof. Jerzy Robert Nowak, który jest liderem list RN na zachodnim Mazowszu. Prof. Nowak w swoim przemówieniu odniósł się m.in. do tego, że obecny rząd wielokrotnie oszukał Polaków np. w sprawie imigrantów czy ochrony życia poczętego. Ponadto prof. Nowak zauważył, że teraz jest czas na to by narodowa partia przejęła władze w Polsce.

Cały program samorządowy jest dostępny tutaj.