Krzysztof Bosak oficjalnie dziękuje za ponad 1 300 000 głosów!

Mamy oficjalne wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich 2020! Krzysztof Bosak otrzymał 1 317 380 głosów, co oznacza poparcie 6,78%! Dzisiaj Krzysztof Bosak oficjalnie podziękował za tak wysokie poparcie.

Kandydat sojuszu narodowców, konserwatystów i wolnościowców w pierwszej turze wyborców prezydenckich 2020 otrzymał 1 317 380 głosów (6,78%). Oznacza to czwarte miejsce, a więc brak wejścia do drugiej tury. Pozostaje więc niedosyt, lecz powiększenie liczby wyborców Konfederacji należy uznać za sukces. Krzysztof Bosak podziękował za takie poparcie podczas konferencji prasowej, która miała na celu podsumowanie tej wyborczej batalii w wykonaniu sojuszu ideowej prawicy. Na początku podziękował oczywiście swoim współpracownikom, między innymi także licznym działaczom Ruchu Narodowego, którzy pracowali w sztabie.

“Chcemy podziękować przede wszystkim naszym wyborcom. Udało się powiększyć wynik Konfederacji! Odnieśliśmy relatywny sukces. Pełnym sukcesem byłoby wejście do drugiej tury, to się niestety nie udało, natomiast głowa do góry!” – mówił uśmiechnięty Krzysztof Bosak. Zaznaczał też, że ten obóz polityczny dopiero zaczyna swój zwycięski marsz. “Konfederacja jest w ofensywie, poszerza swoją bazę wyborców. Konfederacja w tych wyborach dotarła do wielu, wielu nowych wyborców, których pozyskała i my się nie zatrzymamy!” – zaznaczał wiceprezes Ruchu Narodowego. Przypomniał, że już w czasie wieczoru wyborczego zapowiadano utworzenie Klubów Konfederacji. Będą to lokalne organizacje sympatyków koalicji narodowców, konserwatystów i wolnościowców. Te mają ruszyć jeszcze w lipcu. “Jeszcze w tym roku odwiedzimy miasta, w których nas nie było”.

“Będziemy się rozwijać, przepracujemy bardzo ciężko te trzy lata, które są przed nami po to, by wszystkim sympatykom naszych idei, naszych założeń programowych i naszego stylu uprawiania polityki dać prawdziwą alternatywę w najbliższych wyborach do Sejmu, które już za trzy lata” – przedstawiał plan Krzysztof Bosak. Zaznaczył, że wynik wyborczy jest sukcesem, gdyż na początku sondaże dawały poparcie nawet 1%, a Bosak nie był znany ponad połowie Polaków. Wybory prezydenckie to zmieniły. Zaznaczył też, że Konfederacja w drugiej turze nie poprze Andrzeja Dudy ani Rafała Trzaskowskiego. “Żaden z nich, nigdy nie dawał sygnału, że zależy mu na naszym poparciu”. Nie reprezentują także konfederackiego programu i mentalności politycznej. Konfederacja nie jest naiwna. “Znak nadziei na przyszłość” to 23% poparcia wśród młodych. Bosak2025!