Krzysztof Bosak po raz drugi w tej kampanii przyjechał do Lublina

15 czerwca Krzysztof Bosak po raz drugi w tej kampanii przyjechał do stolicy wschodniej, czy jak inni wolą centralnej Polski, a więc Lublina. To kolejne miejsce w kraju, w którym odbył się przedwyborczy wiec kandydata Konfederacji.

Tym razem gospodarzami byli: przewodniczący koła Konfederacji w Sejmie, poseł Jakub Kulesza, a także lokalni liderzy Ruchu Narodowego, jak kol. Rafał Mekler czy Piotr Zduńczyk. Jak w wielu wcześniejszych miastach, nad tłumem powiewały flagi Konfederacji, Ruchu Narodowego czy Młodzieży Wszechpolskiej. Tematem konferencji prasowej, która rozpoczęła całe wydarzenie, było żądanie obniżki podatku VAT. “Chcemy dziś powiedzieć kilka słów o podatkach. Weszliśmy w okres wstrzymania polskiej gospodarki, być może najpoważniejszy kryzys od długiego czasu, w Polsce prawdopodobnie od lat 80.” – mówił Krzysztof Bosak.

Kandydat Konfederacji przedstawiał ciężką sytuację gospodarczą Polski i problemy wielu Polaków. “Nie ma żadnego zaskoczenia w tym, że rządząca partia i prezydent Andrzej Duda poszli w kierunku publicznego wychwalania i stosowania rozwiązań, kojarzonych generalnie z polityką lewicową, takich jak zadłużanie państwa, rozdawanie pieniędzy” – krytykował władzę wiceprezes Ruchu Narodowego. “My natomiast chcielibyśmy zaproponować, zaapelować o stosowanie instrumentów, które mogą pobudzić gospodarkę poprzez niezabieranie pieniędzy obywatelom, w szczególności niezabieranie ich w formie podatków pośrednich”. Krzysztof Bosak przypomniał, że już np. Niemcy, Austria czy Cypr obniżyły podatki, aby chronić się przed kryzysem. Podobnych rozwiązań chce w Polsce sojusz narodowców, konserwatystów i wolnościowców.

Skrytykował retorykę Rafała Trzaskowskiego. Dzięki tej konferencji mamy jeszcze większą jasność w tym, że jedyną realną i merytoryczną alternatywą dla Polski jest Konfederacja i jej kandydat, Krzysztof Bosak. Później oczywiście nadszedł czas wiecu i przemówienia kandydata do licznie zgromadzonych zwolenników ideowej prawicy. W jego czasie przedstawiał lokalnych liderów, także z RN i Młodzieży Wszechpolskiej. Wymieniał też organizacje, które tworzą Konfederację, podkreślając oddolność tego ruchu, zachęcając tym samym do zaangażowania sympatyków, którzy na wiecu się pojawili. Przedstawiał także postulaty zawarte w tezach konstytucyjnych, które zostały wydane pt. “Nowy Porządek”. “Konfederacja walczy o to, aby stać się trzecią siłą polityczną w kraju!” – mówił Krzysztof Bosak. “To tylko odskocznia, żeby stać się pierwszą siłą”.