Krzysztof Bosak spotkał się z sympatykami w Lubinie

Po kilku godzinach spędzonych w stolicy Dolnego Śląska, kandydat Konfederacji na prezydenta udał się do Lubina. Krzysztof Bosak miał tam konferencję prasową oraz wiec. Brzydka pogoda nie zniechęciła licznych sympatyków.

Po pobycie we Wrocławiu Krzysztof Bosak przyjechał do Lubina. Również tutaj kandydatowi Konfederacji towarzyszył wiceprezes i dolnośląski poseł Ruchu Narodowego, kol. Krzysztof Tuduj. Głównym tematem podczas pobytu była oczywiście kwestia spółek skarbu państwa. Podczas konferencji prasowej Krzysztof Bosak mówił między innymi: “Zdecydowanie jestem zwolennikiem tego, aby takie spółki o strategicznym znaczeniu, jak KGHM, pozostały pod kontrolą państwa polskiego. Bardzo niebezpieczną rzecz robił rząd Platformy Obywatelskiej, a mianowicie w celu uzyskania krótkookresowych zysków budżetowych, schodził z poziomu akcjonariatu”.

Zapewniał, że według jego poglądów, państwo powinno posiadać większościowy pakiet akcji w strategicznych spółkach. Wszystkie tematy podejmowane przez Krzysztofa Bosaka w ostatnich dniach sprowadzają się do podkreślania dwóch podstawowych haseł tej kampanii: połączenia tradycyjnych wartości z ideą państwa i patriotyzmu nowoczesnego. “Robiliśmy z mecenasem Michałem Wawrem, szefem zespołu moich doradców, konferencję pod Giełdą Papierów Wartościowych. Na tej konferencji wzywaliśmy, aby rząd polski ustanowił takie same przepisy jak rząd niemiecki, a więc uniemożliwiające, dające prawo weta w przypadku przejęć strategicznych spółek Skarbu Państwa, gdy ich ceny akcji zostały mocno przecenione z powodu kryzysu”. Kandydat Konfederacji podkreślał, że duża część Polaków słusznie podchodzi nieufnie do zagranicznego kapitału.

Podczas wiecu, a więc spotkania z mieszkańcami, Krzysztof Bosak, podobnie jak podczas wcześniejszych wizyt w innych miastach, podkreślał znaczenie nawiązania współpracy pomiędzy narodowcami, konserwatystami i wolnościowcami. Przypomniał, że zajmował się na tych terenach budową struktur Młodzieży Wszechpolskiej, Ligi Polskich Rodzin, aż wreszcie Ruchu Narodowego. W związku z coraz mocniejszymi opadami deszczu wypowiedź Krzysztofa Bosaka była dosyć krótka, ale nie zabrakło także czasu na rozmowy z mieszkańcami i lokalnymi sympatykami. Poza lokalnymi liderami Ruchu Narodowego czy innych formacji tworzących Konfederację, na miejscu pojawili się także przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej. Po niedługim pobycie w Lubinie Krzysztof Bosak oraz cały jego sztab udali się do trzeciego tego dnia odwiedzanego miasta, Leszna.