Krzysztof Bosak w Gdyni mówił o turystyce i spotkał się z sympatykami

Trzeci dzień pobytu Krzysztofa Bosaka i Sztabu Bosak2020 na Pomorzu. Tym razem konferencja prasowa odbyła się w Gdyni i dotyczyła tematu turystyki oraz patriotyzmu gospodarczego. Były obecne tłumy sympatyków.

W konferencji prasowej wziął udział także poseł Ruchu Narodowego, kol. Michał Urbaniak oraz działacz RN, Marek Szewczyk. Konferencji prasowej przyglądało się wielu sympatyków kandydata Konfederacji na urząd prezydenta RP. Po konferencjach prasowych o Marynarce Wojennej i ułatwieniu dostępu do broni palnej, Krzysztof Bosak tym razem poruszył temat turystyki. “To jest region, który stoi w dużej części turystyką. Turystyka przez ostatnie miesiące, przez tzw. koronawakacje, stała. Ludzie nie zarabiali, to były problemy i o tych rzeczach chcielibyśmy dzisiaj powiedzieć” – mówił poseł Michał Urbaniak.

“Turystyka to jest filar gospodarki. (…) Chcemy promować spędzanie czasu nad wodą, promować patriotyzm konsumencki, który również może polegać na tym, iż wszyscy, którzy będą w tym roku udawać się na wakacje, pomogą rozkręcić branżę turystyczną, wydając jak największą część swojego budżetu na ten wypoczynek nad polskim morzem, czy nad polskimi jeziorami, nad Zatoką Pucką. Zachęcamy do tego, promujemy to” – podkreślał “były i przyszły” kandydat Konfederacji na prezydenta. Turystyka powoli odżywa. “Już wczoraj mogliśmy to odczuć, bo przy molo w Sopocie, gdy zapytałem zgromadzonych sympatyków, kto jest stąd, okazało się, że ponad połowa była z różnych części kraju. To pokazuje, że (…) turystyka na nowo się rozkręca, Polacy na to czekali”. Nie obyło się jednak bez krytyki działań obecnego rządu.

“Chciałbym też skrytykować rząd i prezydenta Dudę za to, że mami nas bonem turystycznym (…). Tymczasem nic w sprawie tego programu nie jest przygotowane. (…) Apeluję o uczciwość, o nierobienie kiełbasy wyborczej, tylko zrobienie tego, co rzeczywiście jest możliwe”. Krzysztof Bosak skrytykował także hipokryzję i działania policji, która próbuje zakłócać zgromadzenia sympatyków Konfederacji. Poseł Michał Urbaniak zachęcał do promowania Polski za granicą, w tym polskiej historii i kuchni. Marek Szewczyk zachęcał do patriotyzmu gospodarczego, konsumenckiego. “Solidarność narodowa, która pomoże nam przezwyciężyć obecne warunki. Jeżeli będziemy się wzajemnie wspierać, będziemy silni i zwarci, to przejdziemy przez kryzys w jak najlepszym stanie gospodarczym, finansowym i moralnym. (…) Swój do swego po swoje!”.