Krzysztof Bosak w Opolu kontynuuje kampanię prezydencką

Krzysztof Bosak 14 czerwca kontynuował swój kampanijny objazd po kraju. Tego dnia odwiedził kolejne śląskie miasto, tym razem Opole. Spotkanie można uznać za wielki sukces, a na kandydata Konfederacji czekały setki osób.

Krzysztof Bosak do Opola przyjechał po pobycie w Katowicach, gdzie miała miejsce wielka manifestacja w obronie Śląska, kopalń i górników. Opole, chociaż często kojarzy się ze sporą mniejszością niemiecką, dało dowód wielkiego patriotyzmu mieszkańców tego miasta. Całe wydarzenie rozpoczęło się już właściwie tradycyjnie od części poświęconej dla mediów. W konferencji prasowej poza Krzysztofem Bosakiem brali też udział między innymi liderzy naszej partii w województwie opolskim, kol. Michał Maliński, Daniel Szkarupski czy Bartosz Kowara. Głównym tematem było tzw. “pilnowanie wyborów”.

Podczas konferencji prasowej wiceprezes Ruchu Narodowego przypomniał smutną rocznicę, którą 14 czerwca obchodziliśmy. Chodzi tutaj oczywiście o 80. rocznicę pierwszego transportu polskich więźniów do niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. “Chciałem dzisiaj powiedzieć o kwestii uczciwości wyborów. Wiemy, że już niedługo czeka nas pierwsza tura wyborów prezydenckich. Z podanych przez prasę informacji wynika, że komitet wyborczy, którego to ja jestem kandydatem na prezydenta, wystawił drugą co do wielkości liczbę członków komisji wyborczych w całym kraju” – informował Krzysztof Bosak. To właśnie z opolskich środowisk wyszła inicjatywa, akcja “Pilnuj Wyborów”. “Chciałbym zachęcić wszystkich, do współpracy z Fundacją Pilnuj Wyborów” – apelował kandydat Konfederacji. Mówił też o historii i upamiętnianiu powstań śląskich.

Krzysztof Bosak odpowiadał też na pytania, które dotyczyły środowisk LGBT. Krzysztof Bosak podkreślał, że to nie “konserwatywnymi” i prowokacyjnymi wypowiedziami powstrzyma się lewicę, ale realnymi działaniami, których ze strony obecnej niby konserwatywnej władzy brakuje. W części wiecowej nie brakowało życzeń dla Krzysztofa Bosaka, który dzień wcześniej obchodził urodziny. W przemówieniu mówił o kampanii, przemilczaniu jego kandydatury przez media. Przedstawiał metody manipulacji, stosowane przez TVP. “Jesteśmy grupą ludzi, którzy tworzą politykę na nowych zasadach. Opartą na idealizmie, na przekonaniach” – zaznaczał Krzysztof Bosak. Podobnie jak w wielu innych miejscach, kandydat Konfederacji podkreślał, że formacja ta jest opozycją merytoryczną, a nie “opozycją totalną”. Krzysztof Bosak!