Krzysztof Bosak wzywa do wypowiedzenia konwencji stambulskiej

28 maja miała miejsce konferencja prasowa Krzysztofa Bosaka, Krzysztofa Tuduja oraz Grzegorza Brauna ws. konwencji stambulskiej. Kandydat Konfederacji na prezydenta domagał się wypowiedzenia tej umowy.

Problem przedstawił wiceprezes Ruchu Narodowego, poseł Krzysztof Bosak. Konwencja stambulska oficjalnie dotyczy przemocy wobec kobiet. Politycy Konfederacji przedstawili jej prawdziwe intencje. “Pięć lat minęło od deklaracji prezydenta Andrzeja Dudy o tym, że konwencja stambulska musi zostać wypowiedziana”. Andrzej Duda mówił wtedy na temat konwencji stambulskiej, że “jest ona niebezpieczna dla polskiego społeczeństwa i przyszłości naszego państwa”. Jednak nic w tej sprawie nie zostało zrobione. “Pięć lat niezrealizowanych obietnic rządu PiS i prezydenta Andrzeja Dudy” – skomentował Krzysztof Bosak.

“To Bronisław Komorowski, jeszcze jako prezydent, przed wyborami w 2015 r., rzutem na taśmę, pośpiesznie zrobił z naszego państwa stronę tego niebezpiecznego, lewicowego dokumentu. (…) Przystąpiliśmy już do procesu, który zawsze towarzyszy tego typu umowom. Jesteśmy rozliczani z jej postanowień. W tym roku Polska po raz pierwszy złożyła raport, tłumacząc, w jaki sposób wypełnia te postanowienia. Będzie to oceniał międzynarodowy komitet” – tłumaczył wiceszef narodowców. Raport o działaniach naszego państwa władze sporządziły po francusku i do dzisiaj nie ma nawet jego tłumaczenia na język polski. “Konwencja stambulska, która pozornie zajmuje się przemocą wobec kobiet, jako przemoc definiuje nie tylko przemoc, ale wszelkiego rodzaju formy tak zwanej dyskryminacji, wprowadzając pojęcie płci społeczno-kulturowej”.

“Mamy jeden z najniższych wskaźników przemocy wobec kobiet, znacznie niższy niż społeczeństwa zachodnie. One powinny od Polaków uczyć się kultury i szacunku względem traktowania kobiet, a nie implementować nam dokumenty przygotowywane przez zachodnią lewicę” – zauważał kandydat na prezydenta. “Wzywam polski rząd oraz polskiego prezydenta do pilnego wypowiedzenia konwencji stambulskiej. Przemoc wobec to kobiet to rzecz, z którą trzeba walczyć, natomiast nie poprzez zmienianie naszej kultury na modłę lewicy. (…) Dość uników, do dzieła, odwagi!” – apelował Krzysztof Bosak. Poseł RN Krzysztof Tuduj zauważył, że “to kolejny przykład hipokryzji PiS-u w przedmiocie reprezentowania prawicowych, katolickich ideałów, wartości. (…) Kandydata rzeczywiście prawicowego mamy w tych wyborach jednego. Jest to Krzysztof Bosak!”.