Krzysztof Bosak zaapelował o prawdziwą debatę prezydencką

Trudno znaleźć środowisko, które nie skrytykowałoby przebiegu wczorajszej debaty prezydenckiej. Dzisiaj kandydat Konfederacji na prezydenta, Krzysztof Bosak, zaapelował o organizację prawdziwej debaty prezydenckiej.

Apel ten został skierowany do mediów podczas dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się w Sejmie. Na początku był “krótki komentarz do tego, co wydarzyło się wczoraj w telewizji publicznej. Po pierwsze to dobrze, że doszło do debaty. To nie przywilej, to obowiązek telewizji publicznej, wynikający z rozporządzenia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji”. Wiceprezes Ruchu Narodowego podkreślił, że sam sposób przygotowania debaty w TVP ocenia negatywnie. “Przy ponad 7-milionowej oglądalności, Polacy nie dowiedzieli się niczego na temat stanowisk kandydatów w najważniejszych, bieżących sprawach” – zaznaczał.

Co to za sprawy? “Sposób radzenia sobie z kryzysem gospodarczym, kryzysem w ochronie zdrowia, koncepcje dla bieżącej polityki zagranicznej i bieżącej polityki europejskiej, sposób wzmocnienia obronności naszego państwa, sposób rozwiązania problemów i przyszłościowych wyzwań leżących w relacjach sojuszniczych”. Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie Krzysztof Bosak podczas konferencji prasowych i wieców poruszał wiele bardzo ważnych tematów. “Te wszystkie rzeczy w ogóle w debacie nie padły. Zamiast tego mieliśmy pięć rund na tematy bądź nieaktualne, jak program relokacji uchodźców, bądź to przyszłościowe i w ogóle niepewne, jak wprowadzanie euro w Polsce, bądź to na tematy ideologiczne, co do których wszyscy wiedzą, kto co ma do powiedzenia, ponieważ te tematy były wałkowane tak wiele razy, że naprawdę wszyscy mają tego dosyć”.

Krzysztof Bosak żałuje, że nie wybrzmiały tematy związane z gospodarką czy obronnością. Przypomniał też, że na debacie padło pytanie o szczepionkę na koronawirusa, która to… nie została jeszcze nawet wynaleziona. Kandydat Konfederacji zwrócił też uwagę, że to nie była prawdziwa debata, ponieważ nie było możliwości prowadzenia realnej dyskusji. “Chciałbym gorąco zaapelować do stacji niepaństwowych, tych komercyjnych świeckich, jak i do stacji katolickich, żeby zorganizowały swoje debaty”. Swoją debatę odwołał już TVN, a wszystko wskazuje na to, że komitety kandydatów PiS i PO dogadały się, żeby nie narażać swoich przedstawicieli na ewentualne niewygodne pytania ze strony ideowej prawicy oraz innych obozów politycznych. Krzysztof Bosak zaapelował więc o organizację debat, aby Polacy mogli porównać programy kandydatów.