Tomasz Rzymkowski: Zebraliśmy w Sejmie blisko 150 podpisów pod projektem zmian w Konstytucji

Na czwartkowej konferencji prasowej Klubu Kukiz’15 poseł Tomasz Rzymkowski (członek Rady Politycznej Ruchu Narodowego i pomysłodawca rozwiązania konfliktu wokół TK) poinformował, że udało się zebrać 141 podpisów posłów pod projektem zmian w Konstytucji, których celem jest zażegnanie trwającego obecnie kryzysu konstytucyjnego.

– To jest bardzo duży sukces dla naszego klubu. Wyszliśmy z inicjatywą zakończenia kryzysu konstytucyjnego, z którym mamy do czynienia i spotkaliśmy się z umiarkowanym, aczkolwiek pozytywnym odzewem ze strony wszystkich klubów parlamentarnych. Udało nam się zebrać blisko 150 podpisów na 92 wymagane, w związku z czym zaczynamy procedurę zmiany Konstytucji – poinformował na konferencji Tomasz Rzymkowski.
– Jeżeli my nie wprowadzimy tej nowelizacji ustawy zasadniczej, to nastąpi sytuacja przejścia do jeszcze wyższego poziomu kryzysu konstytucyjnego. Trybunał Konstytucyjny w obecnych realiach politycznych nie będzie funkcjonował przynajmniej do końca kadencji pana prezesa Rzeplińskiego a może nawet i do końca kadencji tego Sejmu – skonstatował poseł.

Nagranie konferencji prasowej Klubu Kukiz ’15