Manifestacja antyimigrancka “Twierdza Europa” w Dreźnie z gościnnym udziałem RN

Kilka tysięcy osób zebrało się na placu pod pomnikiem księcia Augusta II w Dreźnie na kolejnej już manifestacji antyimigranckiej “Twierdza Europa”. Tym razem przyjechały na nią delegacje m.in. z Danii, Francji, Czech, a także z Polski. Dziesięciu przedstawicieli Ruchu Narodowego, na czele z jego prezesem Robertem Winnickim, pojechało demonstrować w Niemczech.

Prezes RN w swoim przemówieniu podkreślał, że to naród jest gospodarzem w swoim kraju i że to właśnie do niego należy decyzja czy chce przyjąć do swojego domu ludzi z obcego kręgu kulturowego. Nie zabrakło odniesień do polityki prowadzonej przez kanclerz Niemiec. – Planem Angeli Merkel jest zbudować w Europie społeczeństwo multikulti. Nie chcemy tego! W Polsce udaje nam się powstrzymać inwazję imigrantów, Wam też tego życzymy.

– Ja się pytam, jak pani Angela Merkel, jak ten cały establishment może nosić nazwy partii chrześcijańskich CDU i CSU. Nie ma zgody na to, by ci którzy robią multikulturalny ściek z Europy nazywali siebie i swoje partie chrześcijańskimi, to z chrześcijaństwem nie ma nic wspólnego. Chrześcijaństwo to nie jest kapitulacja! Chrześcijaństwo to jest Bóg, to jest Honor, to jest Ojczyzna. Pod takimi hasłami manifestujemy w Polsce (…) W imię wspólnej przyszłości mówimy “Odwagi Europo!”. W imię wspólnej przyszłości, w imię odpowiedzialności, w imię zdrowego rozsądku mówimy “Odwagi Niemcy! Obudźcie się Niemcy!” – apelował pod koniec przemówienia prezes RN.

Niemiecka PEGIDA powstała w 2014 roku, jej celem jest walka z islamizacją Europy. Stwowarzyszenie cyklicznie organizuje w Niemczech manifestacje antyimigranckie “Twierdza Europa” (w oryginale “Festung Europa”). W lutym 2016 roku demonstracje odbyły się na terenie całego kontynentu, także w Warszawie. Warszawską manifestację organizował Ruch Narodowy, a gościnnie wzięła w niej udział Tatiana Festerling – jedna z liderów PEGIDY.