Marsz Niepodległości 2016 oficjalnie zgłoszony!

„Polska bastionem Europy” – to hasło tegorocznego Marszu Niepodległości. Największa patriotyczna manifestacja w Polsce już po raz siódmy przejdzie ulicami Warszawy 11 listopada.

W środę 12 października, a więc w pierwszym możliwym terminie przedstawiciele stowarzyszenia „Marsz Niepodległości” dopełnili formalności związanych ze zgłoszeniem zgromadzenia. Podczas konferencji prasowej członkowie zarządu stowarzyszenia ogłosili hasło oraz poinformowali o trasie, którą w tym roku będzie przechodził marsz. Tak jak rok temu Marsz Niepodległości rozpocznie się o godzinie 14:00, z Ronda im. Romana Dmowskiego przejdzie Alejami Jerozolimskimi, Mostem Poniatowskiego i zakończy się na błoniach Stadionu Narodowego.

Witold Tumanowicz (rzecznik prasowy i wiceprezes stowarzyszenia „Marsz Niepodległości”), zapytany czy obawia się konfrontacji z manifestacją KOD, podkreślał, że bezpieczeństwa uczestników strzeże profesjonalnie wyszkolona Straż Marszu Niepodległości. – Komitet Obrony Demokracji przejmuje tradycje marszy Bronisława Komorowskiego, wtedy nie było starć z ich uczestnikami. Tym razem też się tego nie obawiam – mówił Tumanowicz.

Przewodniczącym zgromadzenia jest Robert Bąkiewicz (wiceprezes stow. „Marsz Niepodległości”). Organizatorzy zapowiadają, że w tym roku na czele marszu przejdzie grupa rekonstruująca Husarię.


W imieniu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości uprzejmie prosimy o wsparcie finansowe organizacji tegorocznego Marszu Niepodległości. Szczegółowe dane poniżej.

Wspomóż organizację Marszu Niepodległości 2016 i wpłać darowiznę:
Stowarzyszenie „Marsz Niepodległości”
ul. Majdańska 1 lok.11 04-088 Warszawa
nr rach. 33 2130 0004 2001 0591 0831 0001
Tytułem: Darowizna na cele statutowe
Kod SWIFT: VOWAPLP1