Na koniec objazdu po kraju K. Bosak odwiedził Inowrocław

Kandydat Konfederacji na prezydenta w ostatnim dniu kampanijnego objazdu po kraju przyjechał do Inowrocławia. Był to przedostatni punkt na trasie Krzysztofa Bosaka. W Inowrocławiu była oczywiście konferencja oraz wiec.

“Wiecie państwo doskonale, że nasza kampania wyborcza to kampania merytoryczna. Codziennie podczas konferencji prasowych poruszamy inny wybrany temat, staramy się nie koncentrować na kontrkandydatach, ale na interesach obywateli” – mówił Krzysztof Bosak. Podczas konferencji prasowej wiceprezes Ruchu Narodowego mówił tym razem o karaniu oszczędzających Polaków podatkiem Belki. Przypomniał, że jako prezydent nie poprze swoim podpisem podwyżki podatków. “W ostatnich dniach złożyłem również propozycję tak zwanej Piątki Bosaka, a więc pakietu, który ma rozruszać gospodarkę” – przypomniał.

Wymienił pięć punktów z “Piątki Bosaka”. “Nie chcę na tym poprzestawać. Chcę dziś zwrócić uwagę na kolejny problem podatkowy, który działa antyrozwojowo na całe polskie społeczeństwo”. Mówił więc o podatku Belki, który ogranicza oszczędności Polaków. “Podatek Belki jest również zmorą dla wszystkich drobnych inwestorów, którzy inwestują na rynku kapitałowym”. Przypomniał, że podatek Belki nie jest niski. “To 19%. Jest to podatek szczególnie haniebny w sytuacji, w której mamy wysoką inflację” – tłumaczył kandydat Konfederacji. Tłumaczył, jak sytuacja ta wpływa na oszczędności nas wszystkich. Przedstawił też konkretną propozycję. “Uważam, że powinien zostać ustanowiony próg w podatku Belki. Limit, poniżej którego w ogóle tego podatku się nie płaci. Zwykły polski obywatel (…) nie powinien tego podatku odprowadzać”.

W części wiecowej Krzysztof Bosak mówił o zaangażowaniu, o coraz większej popularności Konfederacji, o pracy wykonywanej między innymi przez Ruch Narodowy. Przypomniał też oczywiście o jedynych prawdziwych prawyborach, które miały miejsce w Polsce. “Uważam, że to, co my mówimy, to jest to oferta dla ponad połowy polskiego społeczeństwa”. Konfederacja wyraża poglądy “milczącej większości”. Przedstawiał też metody zamilczania Konfederacji przez media. Przestrzegał także przed poprawnością polityczną, która coraz częściej przybiera formy zwykłej cenzury, czego przykładem jest np. Facebook czy YouTube. “Już jest panika, popłoch wśród lewicy, bo Konfederacja wskakuje na pozycję trzeciej siły politycznej. Pokonaliśmy Biedronia, pokonaliśmy Kosiniaka-Kamysza…”. Teraz czas na Trzaskowskiego i Dudę! Krzysztof Bosak!