Narodowcy protestowali w weekend w zagrożonych imigrantami miejscowościach

23 stycznia w Białej Podlaskiej i dzień później, w niedzielę, 24 stycznia w Górze Kalwarii i Białymstoku działacze Ruchu Narodowego protestowali wspólnie z okolicznymi mieszkańcami przeciwko kwaterowaniu tam nielegalnych imigrantów.

Z treści odpowiedzi na interpelację Roberta Winnickiego ws. miejsc relokacji “uchodźców” w ramach narzuconych Polsce kwot, można było się dowiedzieć, że w pierwszej kolejności imigranci – po przybyciu do Polski – trafią do Białej Podlaskiej i Podkowy Leśnej. W obu tych miejscowościach funkcjonują aktualnie ośrodki dla cudzoziemców. Zaniepokojoni eskcesami imigrantów na zachodzie Europy mieszkańcy Podkowy oraz Białej Podlaskiej postanowili wyrazić swój stanowczy sprzeciw wobec osiedlaniu w ich sąsiedztwie “uchodźców”. Pomimo mrozu, oba sobotnie protesty cieszyły się dużym zanteresowaniem zarówno okolicznej ludności, zaniepokojonej planami rządu, jak i mediów. Manifestację w Podkowie-Leśnej wspierał lider warszawskiego Ruchu Narodowego – Piotr Filipek, zaś do Białej Podlaskiej oddelegowano wiceprezesa partii – Artura Zawiszę.

Także w niedzielę 24 stycznia Polacy z zagrożonych zakwaterowaniem “uchodźców” miejscowości wyszli na ulice. Kilkusetosobowy protest mieszkańców Góry Kalwarii i okolic przyciągnął uwagę opinii publicznej, a także władz samorządowych, które potępiają pomysł osiedlania w pobliskim Lininie przybyszów z innych kontynentów. Podczas zgromadzenia przemawiał m.in. wiceprezes RN – Krzysztof Bosak.
Z kolei prezes Młodzieży Wszechpolskiej i członek Ruchu Narodowego – poseł Adam Andruszkiewicz był współorganizatorem manifestacji w Białymstoku, gdzie – jak dowiedzieli się mieszkańcy stolicy Podlasia – także mają trafić nielegalni imigranci.
Oba wydarzenia przyciągnęły łącznie blisko tysiąc osób.

Hasłem, które od początku towarzyszy naszym staraniom o zmianę decyzji rządu RP o przyjęciu do Polski nielegalnych imigrantów jest “Mądry Polak PRZED szkodą”.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z protestu w Białej Podlaskiej, Białymstoku i w Górze Kalwarii (relacja Polsat News).