Narodowe postulaty na konwencji Kukiza

– Mamy do czynienia z oszustwem i zwykłą powszechną lichwą! – grzmiał na niedzielnej konwencji Paweł Kukiz, mówiąc o działalności banków na terenie Polski. W trakcie wydarzenia eksperci komitetu Kukiz ’15, we współpracy z którym do wyborów idą działacze Ruchu Narodowego, zaprezentowali Strategię Zmiany, opartą na trzech filarach: Demokracja, Bezpieczeństwo i Bogactwo. Do najważniejszych postulatów zawartych we wspomnianych blokach należą m. in.: zmiana ordynacji wyborczej, zmniejszenie wpływów obcego kapitału, uproszczenie systemu podatkowego i ograniczenie administracji, reforma sądownictwa i policji, zmiana konstytucji, wzmocnienie instytucji referendum, a także wprowadzenie – proponowanego od lat przez narodowców – systemu prezydenckiego. Zachęcamy do zapoznania się tymi problemami i postulatami, o których zawsze najgłośniej mówił Ruch Narodowy.

Na wstępie swoje przesłanie do uczestników skierował prof. Witold Kieżun, który krytycznie ocenił kondycję polskiej gospodarki. Profesor Kieżun jednocześnie przypominał, jak istotny dla rozwoju Polski jest patriotyzm konsumencki.

– Jesteśmy kolonią, nie jesteśmy samodzielnym krajem. Olbrzymia większość wielkiego przemysłu jest w rękach zagranicznych, prawie cały wielki handel jest w rękach zagranicznych – stwierdził ekonomista.

Marek Jakubiak, przedsiębiorca znany z poglądów narodowych mówił o uproszczeniu systemu podatkowego oraz likwidacji podatku CIT. Jakubiak podkreślał, jak istotne dla pracodawcy powinno być dbanie o dobro pracownika.

– CIT to podatek, który w sposób oczywisty daje rządzącym prawo do kontrolowania wszystkiego, co się w przedsiębiorstwach dzieje. Ten podatek jest po prostu szkodliwy, dlatego wyrzucamy go – powiedział właściciel sieci browarów.

W ostatnich tygodniach wielu narodowców protestowało przeciwko sprowadzaniu imigrantów do Polski. O problemie masowej imigracji wypowiedział się znany podróżnik – Jacek Pałkiewicz. Podkreślił on, jak wielkim zagrożeniem dla naszej kultury jest fundamentalizm islamski oraz bardzo krytycznie ocenił politykę otwartości prowadzoną przez władze Unii Europejskiej.

– Świat muzułmański zdecydowanie nie przejawia żadnej woli by się z nami integrować. W konfrontacji z tym fanatycznym islamem kultura tolerancji i otwartości, traktująca a priori prawa uniwersalne, w połączeniu z naiwnością i hipokryzją znalazła się w ślepej uliczce – ostrzegał odkrywca.

Do tematu neokolonializmu poruszonego na wstępie przez prof. Kieżuna odwołał się w swojej wypowiedzi również Paweł Kukiz. Mówił on o “banksteryzacji” państwa i wyzyskiwaniu Polaków przez zagraniczne korporacje.

Kontrolę nad naszymi pieniędzmi mają obce korporacje i banki – stwierdził.

I dodał – są dziesiątki tysięcy przepisów, dzięki którym banki i korporacje posiadające kasę na wysokiej klasy specjalistów od prawa podatkowego są w stanie wyprowadzać z Polski pieniądze.

Kukiz wspomniał również o problemie zadłużania państwa przez kolejne ekipy rządzące. Postulatem lidera komitetu jest polityka zrównoważonego budżetu.

– Kto dał im prawo zadłużać państwo na koszt kolejnych pokoleń? Każdy dzieciak się rodzi w tej chwili z 80 tysiącami długu, każdy obywatel RP. Trzeba przede wszystkim zrównoważyć budżet. Trzeba uszczelnić VAT – powiedział.

Od zawsze podkreślaliśmy, że rolnictwo jest istotnym elementem polskiej gospodarki, a obrona polskiej ziemi musi być obowiązkiem państwa zapisanym w konstytucji. Rolnicy powinni sprzedawać swoje plony bez ograniczeń, a polski rząd ma w obowiązku dbać o zagraniczne rynki zbytu dla polskich produktów rolnych. W tej tematyce ekspercką opinię wygłosił Norbert Kaczmarczyk – młody gospodarz z Małopolski.

– Musimy odbudować kontakty handlowe ze wschodem Europy, Unia Europejska nas kiwa! – mówił.
– Chodzi o to, aby rolnik bezpośrednio swój towar sprzedawał klientowi – dodał, wspominając o wyzysku, jakiego doświadczają rolnicy z rąk wielkich supermarketów.

Kwestią szeroko omawianą i promowaną przez Ruch Narodowy jest wzmocnienie bezpieczeństwa Polski i Polaków oraz militaryzacja narodu. To istotne zagadnienia został również poruszone w czasie niedzielnej konwencji.

– Polska może stać się niepokonana, jeżeli odbuduje wojska operacyjne i powszechną obronę terytorialną – mówiła Anna Siarkowska, ekspert ds. obronności.

Nie zabrakło kilku mocnych słów o polskiej policji i innych służbach. Specjalista w tej dziedzinie proponował zmianę systemu szkolenia funkcjonariuszy oraz oczyszczenie służb z politycznych wpływów.

-Od lat nie widzieliśmy osoby kompetentnej w MSW. To jest dramat. Odbierzmy policję politykom, oddajmy ją społeczeństwu! – powiedział Arkadiusz Lenkiewicz.

Niedzielna konwencja była dla KWW Kukiz ’15 początkiem ogólnopolskiej kampanii wyborczej. Obecnie w sondażach Ruch Pawła Kukiza plasowany jest na trzeciej lub czwartej pozycji, z prognozowanymi wynikami wyborczymi na poziomie 5-10%.