Odwołanie Adama Bodnara z funkcji Rzecznika Praw Obywatelskich

– Apelujemy do Prawa i Sprawiedliwości, do posłów Kukiz’15, do posłów PSL – odwołajmy tęczowego Rzecznika Praw Obywatelskich – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezes RN, poseł Robert Winnicki.

Adam Bodnar został powołany na funkcję RPO w 2015 roku. Jego kandydatura od początku budziła kontrowersje – były wiceprezes Helsińskiej Praw Człowieka jest znany z przychylnego traktowania działaczy LGBT. Rozpoczynając swoją kadencję deklarował, że potrafi oddzielić wyznawane wartości od pełnionej funkcji. Czas pokazał, że obietnic nie dotrzymał. Swoim zastępcą mianował
dr
Sylwię Spurek – wiceszefową Biura Pełnomocniczki Rządu ds. Równego Traktowania, współautorkę rządowego projektu ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Co istotne – dr Spurek wykłada na gender studies na UW oraz na studiach podyplomowych gender mainstreamingu przy PAN.

Za sprawą Adama Bodnara, łódzki drukarz, który odmówił produkcji materiałów promujących organizację LGBT, został skazany wyrokiem Sądu Rejonowego. Z kolei w ubiegłym roku, wbrew zasadom Konstytucji RP, obecny RPO podjął interwencję przeciwko Urzędom Stanu Cywilnego odmawiającym wydawania zaświadczeń o zdolności do zawarcia małżeństwa osobom, które chciały zawrzeć jednopłciowe związki partnerskie.

– Adam Bodnar wykorzystuje stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich do tego by angażować się w różne akcje na rzecz środowiska LGBT. Z racji tego, że dziś w Sejmie będzie składał swoje sprawozdanie z działalności w roku 2015, apeluję do Prawa i Sprawiedliwości, do klubu poselskiego Kukiz’15, ale również do posłów PSL o to by odwołać Adama Bodnara z funkcji RPO. Łamie nie tylko konstytucję, łamie także przysięgę, którą składał w momencie obejmowania tego urzędu. Adam Bodnar jest absolutnie nierzeczowym i nieobiektywnym Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Wszyscy posłowie, którzy nie zgadzają się na to by przez Polskę przechodziła fala genderowej i tęczowej rewolucji powinni poprzeć wniosek o odwołanie tego człowieka z funkcji. Prawo daje taką możliwość i do tego należy dążyć – podkreślał Robert Winnicki.

Instytut Ordo Iuris przygotował petycję w sprawie odwołania Adama Bodnara, można ją podpisać tutaj. Kadencja Rzecznika Praw Obywatelskich trwa 5 lat, Sejm może większością 3/5 głosów odwołać go z funkcji.

 

Nagranie konferencji można obejrzeć na naszym kanale YT: