Paria Razem nie chce debatować z Ruchem Narodowym

25 listopada rybnickie struktury Ruchu Narodowego zaproponowały jednej z liderek partii Razem, Pani Żanecie Matuszek debatę z jednym z liderów Ruchu Narodowego w Rybniku i okolicach, Jackiem Lanusznym. Niestety, przedstawiciele skrajnie lewicowego ugrupowania odmówili debaty z działaczem RN. 

Oto treść propozycji Ruchu Narodowego dla Pani Matuszek:

„Witam!
Jestem przedstawicielem rybnickich struktur Ruch Narodowego. Mam do Pani pytanie, a zarazem propozycję. Czy zgodziłaby się Pani w wzięcie udziału w debacie z którymś z liderów Ruchu Narodowego z okręgu rybnickiego?
Dobrym kandydatem byłby Kolega Jacek Lanuszny, który nie tylko jest nieformalnym liderem RNu w Rybniku i okolicach, ale podobnie jak Pani wywodzi się z Rydułtów.
Wiadomo, że debatę trzeba odpowiednio przygotować min. pod względem zagadnień i tego gdzie się ma odbyć oraz w jakim czasie. Jesteśmy więc gotowi na negocjacje w tej sprawie.
Prosimy więc o odpowiedź w tej sprawie od Pani.
Z poważaniem
Damian Mrowiec”

Odpowiedź Partii Razem:

„Dobry wieczór! Bardzo dziękuję za propozycję debaty, będę jednak musiała odmówić. Zgodnie ze stanowiskiem całej partii, stosujemy zasadę no platform. Ze względu na poglądy, które Państwo prezentują, nie bierzemy udziału w debatach z przedstawicielami Ruchu Narodowego.
Z poważaniem, Żaneta Matuszek”

Korespondencja była prowadzona za pomocą facebooka.