Pierwsze powyborcze rozmowy z Robertem Winnickim

Prezes Ruchu Narodowego udzielił dziś pierwszych wywiadów jako nowo wybrany poseł z okręgu wyborczego nr 1. Robert Winnicki był gościem Radia Plus Warszawa, Programu I Polskiego Radia, TVN24 oraz Telewizji Republika.

O 8:45 lider narodowców był gościem programu red. Jacka Prusinowskiego “Sedno Sprawy” na antenie Radia Plus Warszawa. Zapraszamy do słuchania! Audycja dostępna tutaj.

Nasze poglądy i idee są niezmienne. Będziemy dla PiS-u najmniej wygodną i najbardziej wyrazistą opozycją. Dlaczego? Bo będziemy twardo walczyli o takie tematy jak obrona ziemi, wykluczenie możliwości przyjęcia euro, wsparcie dla rodzin czy odrzucenie kwot nielegalnych imigrantów, narzucanych nam przez UE. Co do PO – jeśli powtórzy się wariant węgierski, to wkrótce się podzielą i ulegną marginalizacji.

W południe Robert Winnicki wypowiadał się w programie Radiowej Jedynki “Z kraju i ze świata” Przemysława Szubartowicza (nagranie dostępne tutaj), gdzie rozwinął swoją poranną wypowiedź:

Podstawą naszej współpracy z Pawłem Kukizem jest Strategia Zmiany. Będziemy wobec PiS opozycją rozliczającą. Oczekujemy, że Prawo i Sprawiedliwość doprowadzi do tego, że imigranci nie będą osiedlani w Polsce. Będziemy dążyli do zmiany konstytucji. Chciałbym zarówno zmienić ordynację wyborczą, jak i “ujednoznacznić” trójpodział władzy, tzn. ustanowić silny ośrodek w osobie prezydenta RP, oddzielony wyraźnie od władzy ustawodawczej i sądowniczej. Poprzednią ekipę rządzącą przez 8 lat, ociekającą skandalami korupcyjnymi, trzeba jednoznacznie rozliczyć. Myślę, że Trybunał Stanu w nadchodzącej kadencji powinien mieć co robić. Jeśli Jarosław Kaczyński chce przejść do historii jako mąż stanu, powinien iść “węgierskim tropem”: otwarcie powiedzieć, że liberalna demokracja się skończyła i trzeba walczyć o demokrację narodową, opartą na wartościach, o których mówił chociażby papież-Polak.

Szef Ruchu Narodowego gościł także w “Faktach po południu” na antenie TVN24 wraz z przedstawicielką Partii Zieloni (fragment dostępny tutaj).

Skoro Prawo i Sprawiedliwość było przeciwne narzucaniu nam kwot imigrantów, których mamy przyjąć, to czekamy, aż PiS wypowie kwoty nielegalnych imigrantów.

Ostatnią wizytę prezes RN złożył w programie “Wolne głosy” Telewizji Republika, gdzie dyskutował z posłem Maksem Kraczkowskim (relacja dostępna tutaj).

Jeśli mamy wątpliwości co do tego, czy w Polsce panują demokratyczne reguły gry, a ja takie mam, to bierzemy się przede wszystkim za zmiany instytucjonalne, fundamentalne i otwieramy dyskusję dotyczącą zmiany konstytucji – przekonywał. Dodał, że jego zdaniem każda ustawa, jeśli jest wadliwa, to powinna zostać poprawiona.