Pikieta “Anty COP24” w Katowicach

11 grudnia na katowickim rynku przed Teatrem im. Wyspiańskiego, odbyła się pikieta “AntyCOP24”, na której członkowie Ruchu Narodowego wraz z Młodzieżą Wszechpolską zaprotestowali wobec “dobijania” polskiego przemysłu, poprzez narzucanie Polsce norm emisji CO2.

Jesteśmy relatywnie niebogatym krajem i mamy stosunkowo niewysokie emisje tego gazu, a mimo to musimy dostosowywać się do wymogów UE w tym zakresie (i krajów o wiele bardziej od Polski rozwiniętych, wchodzących w skład jej struktur). Największe gospodarki świata (min. Chiny, USA, Federacja Rosyjska czy same Niemcy!) nie przyjęły norm emisyjnych, a narzucane Polsce ograniczenia rujnują ciągle i nadal naszą gospodarkę, powodując min. bardzo wysoki wzrost cen energii, o czym przekonamy się zresztą wkrótce, w styczniu.

Do imprezy, na którą nie przyjechali przedstawiciele największych światowych gospodarek-trucicieli, Polacy dołożyli 250 mln zł z budżetu państwa. W geście solidarności z protestującymi przeciw podobnym absurdom we Francji, założyliśmy żółte kamizelki. Problemy energetyczne są jednym z powodów protestów min. we Francji właśnie, które to problemy generuje sama Unia Europejska.

Na proteście pojawiło się wiele mediów, a przechodnie zatrzymywali się i klaskali.