Pikieta pod MSZ – chcemy podmiotowej polityki zagranicznej!

W piątek 16 lutego o godzinie 18:30 spotkamy się pod Ministerstwem Spraw Zagranicznych, by zaprotestować wobec aktualnej polityki resortu, kierowanej przez ministra Jacka Czaputowicza.

Niestety w ostatnim czasie możemy zaobserwować to kontynuacja polityki zagranicznej prowadzonej w stylu ministra Waszczykowskiego, na co jako Ruch Narodowy nie możemy się zgodzić.

Polska potrzebuje PODMIOTOWEJ polityki zagranicznej, szczególnie w trakcie trwania kryzysu dyplomatycznego i stałej zewnętrznej agresji informacyjnej zniesławiającej Polskę i Polaków.

Nie możemy stać biernie słysząc, że:
– Min. Czaputowicz stwierdza, że to “Polacy mordowali w Jedwabnem” oraz legitymizuje zniesławiające pomówienia Grossa, nazywając go “naukowcem, którego ustawa o IPN nie obejmie”, podczas gdy odwiedzając zachodnie media (CNN) i opluwa Polaków, zarzucając “odradzający się antysemityzm” i “uchwalanie ustawy (o IPN) jako zdławienie debaty i fałszowanie historii Holokaustu”.
– Polski MSZ nie reaguje, gdy w Izraelu i we Włoszech naruszona została nietykalność polskich placówek dyplomatycznych.
– w trakcie kryzysu dyplomatycznego Polska – Izrael, polska dyplomacja, Polska Fundacja Narodowa (dysponująca sporym budżetem), ale także czołowi politycy PiS zachowują względną bierność, a finalnie prezydent kieruje ustawę o IPN do Trybunału Konstytucyjnego pod naciskiem środowisk żydowskich (co przyznał na Twitterze oficjalny profil PiS),
– Minister Czaputowicz chce Unii Europejskiej przekazać kolejne kompetencje, zgadzając się na coroczne kontrole praworządności (sic!) w każdym kraju UE, jako narodowcy NIE zgadzamy się na taką ingerencję w suwerenność Polski!
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/rmf-fm-czaputowicz-zgadza-sie-na-przeglad-praworzadnosci-krajow-ue/s06mnv7
– Polski MSZ nie zajmuje zdecydowanego stanowiska wobec trwających negocjacji umowy o wolnym handlu pomiędzy KE i Mercosur (porozumienie handlowe państw Ameryki Łacińskiej), które może znacznie uderzyć w polskie rolnictwo, szczególnie w sektor produkcji wołowiny!!!!!!!

To tylko część obrazu, który wyłania się z jeszcze dość krótkiej kadencji obecnego szefa dyplomacji. Przesłanie jest jedno: CHCEMY PODMIOTOWEJ POLITYKI ZAGRANICZNEJ, OPIERAJĄCEJ SIĘ NA OCHRONIE NASZYCH INTERESÓW NARODOWYCH.