Podsumowanie 18. posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

7 października odbyło się 18. posiedzenie Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Pierwotnie posiedzenie to trwać miało dwa dni, ostatecznie jednak zostało skrócone do jednego posiedzenia. Dodatkowo 19. posiedzenie odbędzie się jeszcze pod koniec października. Obecne posiedzenie było wyjątkowo ważne, gdyż coraz bardziej kompromitujący się rząd pod obrady wrzucił kolejne skandaliczne pomysły. Rząd wprowadza kolejne podatki, rzuca kłody pod nogi spółkom komandytowym. Posłowie Konfederacji, w tym pięciu posłów Ruchu Narodowego, aktywnie walczyli z nowymi działaniami rządu, które uderzają bezpośrednio w ponad 40 tysięcy firm tego typu w Polsce.

W tej sprawie z mównicy sejmowej wypowiadali się między innymi Krzysztof Bosak oraz Krystian Kamiński. “Jak polscy przedsiębiorcy mają konkurować na rynkach międzynarodowych? Czy naprawdę chcecie te nowe przepisy wprowadzić od stycznia? Oszaleliście? Żadnych konsultacji? Jak można tak zrobić? Jak wam nie wstyd?” – grzmiał Krzysztof Bosak. Wtórował mu Krystian Kamiński, podkreślając, że “W tym momencie żaden bank nie da spółce komandytowej kredytu”. “Mamy październik. Wprowadzimy może tą ustawę w listopadzie. Od stycznia zacznie funkcjonować. Jak pan sobie wyobraża jakiekolwiek biznesplany, jakiekolwiek kredyty?” – mówił Krystian Kamiński.

W konferencji prasowej następnego dnia, której celem było podsumowanie posiedzenia, Krzysztof Bosak podkreślał: “W tych ludzi uderzył Covid, pakiet mobilności, uderzył kryzys. Teraz jeszcze chce w nich uderzyć rząd, dodatkowo zabierając im środki na zaplanowane inwestycje. To jest skandal! Jeżeli nasz rząd, na wspólnym rynku unijnym, opodatkuje nasze spółki dwa razy, to kto poprawi swoją konkurencyjność? Oczywiście spółki niemieckie”. Prezes Winnicki przypomniał także, że kolejny rok pozostanie z nami podwyższona stawka VAT. Po ciosach w rolnictwo czy zniszczeniu górnictwa, rząd zabrał się za spółki komandytowe. W tym samym czasie rząd nie widzi problemu w finansowaniu… Ukraińców.