Prezes RN: Oświadczenie i apel w sprawie tragicznej śmierci Magdaleny Żuk

Warszawa, 11.05.2017 r.

Oświadczenie i apel w sprawie tragicznej śmierci Magdaleny Żuk

Bogatynia, Zgorzelec to moje rodzinne okolice a także mój poselski okręg wyborczy. Jeszcze zanim sprawa tej tragedii została nagłośniona przez media, w ubiegłym tygodniu kilka osób z otoczenia śp. Magdaleny Żuk, niezależnie od siebie, zwróciło się do mnie z prośbą o pomoc i interwencję.

Dzwoniłem do ambasady RP w Egipcie, dopytywałem w Ministerstwie Sprawiedliwości, przekazałem kontakty do psychologów mogących wesprzeć jej najbliższych w trudnym okresie. Tyle mogłem zrobić nie narzucając się rodzinie i nie podgrzewając atmosfery wokół sprawy. Początkowo organy państwa działały nieco opieszale i rzeczywiście trzeba było naciskać.

Na chwilę obecną państwo i poszczególne ministerstwa są zaangażowane w sprawę, jak oceniam, na odpowiednim poziomie. Ze swojej strony jako poseł RP pozostaję cały czas do dyspozycji jeśli chodzi o pomoc we wszelkich aspektach dotyczących tragedii. Również jeśli chodzi o pytania do organów państwa czy nacisk na ich działania.

Sprawa jest dramatyczna i wielowątkowa, a dla rodziny śp. Magdaleny jest niezwykle ciężkim przeżyciem. Dlatego apeluję do wszystkich o powściągliwość w komentowaniu i dyskusjach na ten temat. Pozwólmy działać odpowiednim organom a zmarłą i jej rodzinę otoczmy modlitwą.

Robert Winnicki
Poseł na Sejm RP
Prezes Ruchu Narodowego