Prezes RN Robert Winicki odwiedził woj. pomorskie

Kościerzyna, Gdańsk i Słupsk – w tych trzech miastach w miniony wtorek i środę odbyły się spotkania otwarte Ruchu Narodowego, w których wziął udział prezes partii, poseł Robert Winnicki. Kilkadziesiąt osób zgromadziło się na każdym z nich by posłuchać o obecnej sytuacji i przyszłości ugrupowania narodowców.

Korzystając z okazji szef RN zapoznał się z lokalnymi problemami. Zapowiedział złożenie interpelacji w sprawie współpracy Gdańska z Ligą Muzułmańską. – Miasto rządzone przez prezydenta Adamowicza finansuje inicjatywy tej organizacji, powiązanej z radykalnym Bractwem Muzułmańskim. Ponadto, w dokumencie pt. Gdański Model Integracji Imigrantów wychwala się m.in. zjawiska imigracji i wielokulturowości oraz pisze o tym, że w ramach integracji, do imigrantów powinno się również dostosowywać i zmieniać przyjmującą ich społeczność – relacjonował lider Ruchu Narodowego na swoim facebookowym profilu.

Dzień przed wizytą Roberta Winnickiego w Słupsku prezydent tego miasta zaatakował w mediach społecznościowych Młodzież Wszechpolską. “Straszą was islamskimi terrorystami? Macie swojskich, pod flagą biało-czerwoną i z krzyżem w ręku” – napisał Biedroń o wszechpolakach. W reakcji na te słowa Ruch Narodowy Słupsk zwołał konferencję prasową z udziałem R. Winnickiego.

– Prezydent Biedroń niech lepiej zajmie się rządzeniem zadłużonym miastem, zamiast szczuć na patriotów i katolików. A jeśli jest mu tak źle w katolickiej Polsce, to możemy zafundować bilet do Arabii Saudyjskiej – stwierdził parlamentarzysta.

 

Spotkania z Robertem Winnickim zorganizowały lokalne struktury Ruchu Narodowego, na czele z prezesem RN Pomorskie – Tomaszem Pałaszem. O kolejnych wizytach liderów partii w kraju będziemy informować za pośrednictwem naszej strony oraz oficjalnych profili w mediach społecznościowych.