RN Dolny Śląsk: Intensywne wakacje i zjazd wyborczy we wrześniu

Ostatnie dwa miesiące to czas wytężonej pracy dla działaczy RN na Dolnym Śląsku. Wszystko za sprawą nowego pełnomocnika okręgowego Krzysztofa Tuduja, który zaplanował cykl spotkań otwartych dla działaczy i sympatyków Ruchu Narodowego w całym województwie.

Do tej pory odbyło się już pięć owocnych spotkań – za nami Jelenia Góra, Wrocław, Świdnica, Żmigród i Lubin. Poza lokalnymi liderami obecny był na nich także poseł Robert Winnicki. Prezes RN, ze względu na swoje korzenie, z tym regionem jest szczególnie związany.

W samym Wrocławiu coraz prężniej rozwija się koło Ruchu Narodowego, jego pełnomocnikiem jest mecenas Stanisław Zapotoczny, wrocławski adwokat i działacz katolicko-narodowy.
RN Wrocław współorganizuje w swoim mieście cykl dyskusji na tematy niekoniecznie poprawne politycznie. Zapoczątkował je wykład członka Rady Politycznej RN Michała Krupy (redaktor naczelny portalu konserwatyzm.pl) “Polityka USA, a powstanie Państwa Islamskiego”. Najbliższa debata już 23 sierpnia, tym razem o bezpieczeństwie w sieci – szczegółowe informacje tutaj.

Ale spotkania rekrutacyjne i dyskusje to nie wszystko – działacze na Dolnym Śląsku dbają również o godne upamiętnienie wydarzeń istotnych dla każdego Polaka. I tak 1 sierpnia, w  72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na Placu Dominikańskim we Wrocławiu oddali hołd poległym bohaterom.

Tak jak w miniony poniedziałek, biorą udział w wydarzeniach organizowanych przez inne organizacje z kręgu środowiska narodowego.

W ramach integracji, ale także popularyzacji jednego z postulatów programowych RN w zakresie militaryzacji narodu, dolnośląscy narodowcy ćwiczą swoje umiejętności i obycie z bronią na świdnickiej strzelnicy.

Tak relacjonuje przebieg spotkań sam pełnomocnik: – W Świdnicy członkami RN są studenci, spawacz, nauczycielka historii. To sprawdzona i zaprawiona w bojach struktura, od dawna współpracują z Ernestem Nosko z Dzierżoniowa. Podczas spotkania wygłosiłem długie przemówienie, później głos zabrał wspomniany już kolega Ernest. Cieszy nas, że brali w nim udział także patrioci z Nowej Rudy. Wcześniej wybraliśmy się na strzelnicę pod Strzegomiem.

– Z kolei w Legnicy zebrało się grono znajomych, ale byly także zainteresowane osoby, do których dotarliśmy przez ogłoszenia – uczestnik Marszu Niepodległości, kolega z pokolenia 40+, który zadawał wymagające pytania. Pojawił się także radny gminy z okręgu legnickiego, który zadeklarował chęć przyłączenia się do RN. Świetny klimat na rozpoczęcie działalności w tym mieście. Czy na początek wystarczy szczery, gorący patriotyzm i talent organizacyjny? Jak najbardziej – zaufanie, zgranie i formacja narodowa będzie efektem wspólnej drogi i współpracy. Krok po kroku i osiągniemy ambitne cele – pisze Krzysztof Tuduj.

Ciężka praca przynosi efekty – już 24 września odbędzie się Zjazd Regionu Dolny Śląsk, na którym na okres jednej kadencji zostaną wybrani prezes i zarząd okręgu. O szczegółach wydarzenia wkrótce na facebookowym profilu Ruch Narodowy – Dolny Śląsk. Podobne wybory władz RN odbyły się już w województwach górnośląskim, pomorskim i mazowieckim.

Wszystkich zainteresowanych współpracą z Ruchem Narodowym na terenie woj. dolnośląskiego zachęcamy do kontaktu z tamtejszym pełnomocnikiem RN Krzysztofem Tudujem. Wystarczy wysłać maila na adres [email protected]!