RN Śląskie: Manifestacja w kontrze do zwolenników zabijania dzieci nienarodzonych

W minioną niedzielę 25 września działacze Ruchu Narodowego, w porozumieniu z lokalną strukturą Młodzieży Wszechpolskiej, zorganizowali pikietę w obronie życia poczętego. Narodowcy ze Śląska manifestowali w kontrze do partii Razem, która zwołała “Czarny Marsz” aborcjonistów.

– Chcieliśmy wyrazić swój sprzeciw wobec kłamliwych insynuacji jakie wokół ustawy „stop Aborcji” głoszą środowiska skrajnie lewicowe z partią Razem na czele – podkreślają śląscy działacze RN.

Jak można się domyślić aborcjoniści zareagowali agresywnie na widok obrońców życia. Na szczęście pomimo kilku prób prowokacji i rzucania jedzeniem w działaczy nie doszło do poważnych incydentów. Do akcji ślasko- zagłębiowskich narodowców dołączyli także aktywiści Fundacji Życie i Rodzina.

– Jako Katolicy, narodowcy i tożsamościowy nie wyrażamy zgody na zabijanie nienarodzonych dzieci w imię fanaberii głoszonych przez skrajną lewicę i liberałów – mówił Jacek Lanuszny, prezes RN Śląsk.

Ruch Narodowy od początku był zaangażowany w zbiórkę podpisów pod projektem ustawy Fundacji Pro. Narodowcy zdecydowanie sprzeciwiają się zabijaniu dzieci nienarodzonych.