Robert Winnicki: media publiczne w Polsce zawsze były mediami rządowymi

Prezes Ruchu Narodowego skomentował projekt reformy mediów publicznych autorstwa ugrupowania rządzącego (pełne wystąpienie dostępne tutaj).

Projekt ustawy o mediach publicznych jest brutalnie uczciwy. Media publiczne w Polsce nigdy nie były mediami publicznymi, a prawie zawsze przez te 25 lat były mediami rządowymi. I rzeczywiście – projekt ustawy, nad którym dzisiaj rozpoczęliśmy obrady, takimi czyni je wprost.

Czy to źle? Gorsze te media już być chyba nie mogą. Gorsze niż teraz, kiedy króluje w nich urbanowa propaganda, firmowana twarzą Tomasza Lisa. Te media, które puszczają haniebny serial “Nasze matki, nasi ojcowie”, które dopuszczają do antypolskiej propagandy, to nie są media publiczne – to są media antypolskie. I takimi je uczyniła Platforma Obywatelska!

Projekt PiS-u ustanawia media rządowe. Czekamy na media narodowe, czekamy na projekt ustawy. Będziemy chcieli się w ten projekt włączać, żeby rzeczywiście ustanowić takie media, które będą służyły całemu narodowi, a nie jednej partii – rządzącej. Mam oczywiście nadzieję, że projekt mediów narodowych będzie konsultowany z narodowcami, bo inaczej nie wypada.